Kinijos stalo teniso legenda 32-ejų Ma Longas penktadienį dar kartą įrodė, kad jį galima vadinti geriausiu visų laikų stalo tenisininku.

Tokijo olimpiados vienetų varžybų finale M.Longas po 6 setų kovos 4:2 (11:4, 10:12, 11:8, 11:9, 3:11, 11:7) įveikė pasaulio reitingo lyderį tautietį Faną Zhendongą.

M.Longas tapo pirmu žmogumi istorijoje, kuris du kartus laimėjo olimpinio stalo teniso turnyro vienetų varžybas. Taip pat jis tapo pirmuoju vyru stalo tenisininku, laimėjusiu 4 aukso medalius olimpinėse stalo teniso varžybose.

M.Longas dar 2012 m. Londone tapo olimpiniu čempionu komandinėse varžybose, 2016 m. Rio de Žaneire jis auksą pridėjo tiek vienetuose, tiek komandinėse varžybose. Tokijuje vyrų komandinės varžybos dar neprasidėjo.

M.Longas taip pat yra net 12 kartų tapęs pasaulio čempionu. Pirmosios pasaulio raketės statusą jis išlaikė 64 mėnesius – ilgiau nei bet kuris kitas vyras per stalo teniso istoriją.

Po M.Longo triumfo Kinija įsitvirtino pirmoje medalių įskaitos vietoje. Jie jau turi 19 aukso, 10 sidabro ir 11 bronzos medalių. Už jų rikiuojasi Japonija (17 aukso, 4 sidabro, 7 bronzos) ir vis labiau atsiliekanti JAV (14 aukso, 16 sidabro, 11 bronzos).

Estija (1 aukso, 1 bronzos) dalijasi 31-33 vietas su airiais ir uzbekais, o Latvija (1 aukso) dalijasi 34-42 vietas. Medalius jau laimėjo 70 šalių atstovai. Lietuva medalių dar neturi, bet tai gali pasikeisti jau šeštadienį po vyrų disko metimo finalo su Andriumi Gudžiumi.