Ketvirtadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse startavo Lietuvos penkiakovininkai – Justinas Kinderis, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė. Nors moterims fechtavimo rungtis nesusiklostė itin gerai, viską atpirko fantastiškas J. Kinderio pasirodymas.

Svarbiausius keturioliktos Tokijo olimpinių žaidynių dienos įvykius naujienų portalo tv3.lt laidoje „Misija Tokijas“ apžvelgė TV3 sporto komentatoriai Rytis Vyšniauskas ir Linas Kunigėlis.

Tokijo olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį startavusios L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir G. Venčkauskaitė abi pripažino, kad tikėjosi geresnių rezultatų, bet nosies nenukabino.

„Gal šiek tiek užsispaudžiau, gal turėjau per daug noro fechtuotis. Buvau užsibrėžusi kitokį tikslą, turėjau geriau fechtuotis. Nesigavo taip, kaip norėjau ir taškų tikrai mažokai. Šiek tiek liūdnoka, bet aš dar kovosiu, tikrai nepasiduodu“, – po pirmosios dienos sakė olimpinė čempionė.

Įspūdingai startavo penkiakovės veteranas J. Kinderis. Fechtavimo rungtyje jis laimėjo 24 kovas ir patyrė 11 pralaimėjimų – tai leido surinkti 244 taškų ir dalintis antrą vietą su baltarusiu Ilja Palazkovu ir britu Josephu Choongu.

Tokijas ir toliau alsuoja krepšiniu. Pirmajame pusfinalyje susidūrė JAV ir Australijos rinktinės.

Australai pradžioje perėmė iniciatyvą ir bombardavo amerikiečių krepšį taikliais metimais. Jie nuolat buvo priekyje, o po pirmojo kėlinio pirmavo 24:18. Dar geresnėje padėtyje australai buvo paskui. Po mini spurto antrojo kėlinuko viduryje australai atitrūko net iki 15 taškų – 41:26.

Tačiau visiškai kitaip mačas klostėsi po didžiosios pertraukos. Į rungtynes JAV sugrįžo kaip reikiant užsivedę ir pasikeitę. Jie ėmė rengti rezultatyvias atakas vieną po kito, o australai strigo.

Galiausiai finalinis teisėjo švilpukas paskelbė užtikrintą JAV pergalę rezultatu 97:78.

Sportininkų komentarus ir varžybų akimirkas pamatykite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje.

Dvi savaitės įtemptų kovų, karštų naujienų, interviu, tiesioginių transliacijų ir užkulisių – visai tai rasite naujienų portale tv3.lt.