Tokijo olimpinių žaidynių moterų žolės riedulio turnyre mažiausiai sidabro medalis jau garantuotas lietuvių kilmės žaidėjai Julietai Jankunas, kuri atstovauja Argentinos rinktinei.

Trečiadienį olimpiados pusfinalyje argentinietės 2:1 įveikė Indijos riedulininkes. Indės pirmavo po ankstyvo Gurjit Kaur įvarčio, bet tada iniciatyvos ėmėsi Argentinos rinktinės kapitonė Maria Noel Barrionuevo.

Ji 18-ą minutę atstatė pusiausvyrą, o 36-ą min. įmušė ir antrąjį savo įvartį, kuris tapo lemtingu.

22-ejų J.Jankunas, kurios senelis – lietuvis, yra viena talentingiausių Argentinos rinktinės žaidėjų.

Puolėjos pozicijoje žaidžianti J.Jankunas kartą jau tapo olimpinių rungtynių didvyre. B grupėje argentinietės 3:2 nugalėjo kines, o pergalingą įvartį 54-ą minutę pelnė būtent lietuvių kilmės žaidėja.

Moterų žolės riedulio finalas prasidės penktadienį 13 val. Lietuvos laiku. Ten argentiniečių lauks Nyderlandų rinktinė. Argentinietės bandys pirmą kartą tapti olimpinėmis čempionėmis, o olandės tai jau yra padariusios du kartus – 1996 m. ir 2000 m.