Slovakijoje startavo ketvirtasis pasaulio biatlono sąjungos (IBU) taurės etapas. Tai antra pagal pajėgumą biatlono varžybų serija, bet į varžybas atvyko pajėgiausios Lietuvos biatlonininkės, kovojančios dėl kelialapių į Pekino olimpiadą.

Moterų 7,5 km sprintą laimėjo norvegė Ragnhild Femsteinevik (19:30.2 min., 0 baudos ratų). Už jos liko taip pat be klaidų šaudžiusios prancūzė Gilonne Guigonnat (+49.2 sek.) ir norvegė Juni Arnekleiv (+55.2).

Gabrielė Leščinskaitė numušė visus 10 taikinių ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą, užimdama 13-ą vietą (+1:22.9). Natalija Kočergina su 1 baudos ratu buvo 35-a (+2:10.0). Marija Kresik, užsidirbusi 4 baudos ratus, finišavo 104-a (+7:04.5) tarp 111 klasifikuotų dalyvių.

Bendroje IBU taurės įskaitoje pirmauja rusė Anastasija Ševčenko (352), lenkianti vokietę Franziską Hildebrand (308) ir švedę Elisabeth Hoegberg (307). G.Leščinskaitė (84) šoktelėjo į 35-ą vietą, o N.Kočergina (9) – į 83-ią.

Vyrų 10 km sprintą laimėjo norvegas Aleksanderis Fjeldas Andersenas (23:16.3, 0), aplenkęs rusus – Nikitą Poršnevą (+21.0, 0) ir Ilnazą Muchamedzijanovą (+26.9, 0). Nikita Cigak finišavo 76-as (+2:52.6, 3), Maksimas Fominas – 79-as (+3:01.2, 3), Jokūbas Mačkinė – 91-as (+3:39.3, 4), o Stepanas Terentjevas – 98-as (+4:25.4, 5) tarp 117 sportininkų.

Bendroje IBU taurės įskaitoje lyderių trejetą sudaro A.F.Andersenas (355), norvegas Haavardas Gutuboe Bogetveitas (348) ir dar vienas norvegas Erlendas Bjoentegaardas (347). M.Fominas nukrito į 38-ą vietą (69), o Karolis Dombrovskis (32) – 64-ą.

Sekmadienį Slovakijoje vyks dar dvejos sprinto lenktynės.