Antradienį Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse medalius dalinosi ir imtynininkai. Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 97 kg olimpiniu čempionu tapo rusas Musa Evlojevas, finale 5:1 įveikęs armėną Arturą Aleksanijaną.

Panašu, kad A.Aleksanijanui finale labai nepatiko teisėjų darbas. Po pralaimėjimo jis „Match TV“ žurnalistui atkirto, kad auksą čia galima laimėti tik tada, jei esi iš Rusijos.

„Visi viską matė. Nežinau, ką dar bepridurti. Atsisukite vaizdo įrašą, dar kartą pažiūrėkite kovą ir jums viskas bus aišku. Jei nori laimėti, turi būti iš Rusijos“, – sakė A.Aleksanijanas.

M.Evlojevas po kovos šia tema nekalbėjo ir tik džiaugėsi iškovoti aukso medalius. Rusijos olimpiniam komitetui (ROC) tai buvo jau 13-as aukso medalis olimpiadoje. Rusai taikosi į ketvirtą vietą medalių įskaitoje, kurią kol kas užima 14 aukso medalių turintys australai.

Tvirtai lyderiauja Kinija su 32 aukso, 21 sidabro ir 16 bronzos medalius. JAV pagal bendrą medalių skaičių lenkia kinus, tačiau yra laimėję kur kas mažiau auksinių apdovanojimų (24 aukso, 28 sidabro, 21 bronzos).

Trečioje vietoje tvirtai jaučiasi Japonija (19 aukso, 6 sidabro, 11 bronzos).

Estija ir Latvija turi po 1 aukso bei 1 bronzos medalį ir dalijasi 49-53 vietas su Baltarusija, Fidžiu ir Iranu. Bent vieną medalį jau laimėjo 84 šalių sportininkai.