Antradienio vakarą Valdo Dambrausko ir jo treniruojamo Razgrado „Ludogorec“ klubo laukė turbūt svarbiausios sezono rungtynės. Bulgarijos čempionai namuose žaidė atsakomąsias UEFA Čempionų lygos paskutinio atrankos etapo rungtynes prieš Švedijos čempionus „Malmo“.

Pirmąją dvikovą „Ludogorec“ išvykoje pralaimėjo 0:2, tad namuose turėjo sužaisti labai gerai. „Ludogorec“ ir žaidė gerai, tačiau jie laimėjo rezultatu 2:1, o to neužteko ir V.Dambrausko treniruojama komanda savo žygį Europoje pratęs UEFA Europos lygos grupėse.

Rungtynes „Ludogorec“ klubui pavyko pradėti puikiai. Jau 10 rungtynių minutę komandos kapitonas Antonas Nedyalkovas greičiausiai sureagavo į situaciją po kampinio ir pasiuntė kamuolį į „Malmo“ vartus.

Tačiau praėjus vos penkioms minutėms kamuolys kirto ir „Ludogorec“ vartų liniją, bet po kelių minučių V.Dambrauskas galėjo ramiau atsikvėpti, nes po VAR peržiūros „Malmo“ žaidėjui buvo užfiksuota nuošalė ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Po šio epizodo „Ludogorec“ jau sunkiau sekėsi kurti progas. Lietuvis turėjo atlikti ir priverstinį keitimą, nes traumą patyrė brazilas Cauly, o jį dar 30 minutę pakeitė jaunas bulgaras Dominikas Yankovas.

Ne ką geresnę situaciją turėjo ir „Malmo“ treneris, kuriam dėl traumos reikėjo pakeisti vartininką. Tačiau jau greitai „Malmo“ trenerio veide atsirado šypsena, kadangi 42 minutę saugas Veljko Birmančevičius puikiu baudos smūgiu išlygino šių rungtynių rezultatą ir bendrai sugrąžino „Malmo“ klubui dvejų įvarčių persvarą.

Dėl įvairių stabdymų teisėjas prie pirmojo kėlinio pridėjo net 7 minutes. Per jas „Ludogorec“ dar bandė sušvelninti bendrą rezultatą, bet savo šansais nepasinaudojo.

Iškart po pertraukos V.Dambrauskas atliko du keitimus ir į aikštę išleido Alexą Santaną bei Cicinho. Jie ir kiti aikštėje likę žaidėjai labai intensyviai pradėjo antrąjį kėlinį ir per pirmas dešimt minučių sukūrė nemažai gerų progų, bet antrojo įvarčio neįmušė.

Vieną labai pavojingą kontrataką sukūrė ir „Malmo“, tačiau iškart po jos teisėjas pristabdė rungtynes. VAR kameros užfiksavo, kad prieš tai prie „Malmo“ vartų pakelto kampinio metu, „Malmo“ sužaidė ranka, tad į jų vartus buvo paskirtas baudinys. Prie kamuolio stojo puolėjas Pieros Sotiriou, kuris sėkmingai realizavo paskirtą baudinį ir sušvelnino bendrą serijos rezultatą iki 2:3.

Iki rungtynių pabaigos dar buvo likusios 30 minučių, tad per jas „Ludogorec“ ir toliau visą dėmesį skyrė puolimui, bet „Malmo“ ne tik sėkmingai gynėsi, o ir sugebėjo surengti kelias pavojingas kontratakas, nuo kurių „Ludogorec“ gelbėdavo tik vartininkas.

Per paskutines penkiolika minučių „Malmo“ tik gynėsi ir atsimušinėjo, o „Ludogorec“ kaip įmanydami spaudė varžovus ir bandė ieškoti kelių link Švedijos čempionų vartų. Kelias geras progas jiems susikurti pavyko, bet „Ludogorec“ vis pritrūkdavo paskutinio tikslaus lietimo ar smūgio.

Artėjant rungtynių pabaigai, geltoną kortelę už kalbas gavo V.Dambrausko asistentas Marius Skinderis. Nepaisant aistrų, „Ludogorec“ dar bandė lyginti bendrą rezultatą, bet jiems nepadėjo ir penkios pridėtos rungtynių minutės.

Nors „Ludogorec“ laimėjo namuose rezultatu 2:1, bendru rezultatu Bulgarijos čempionai nusileido 2:3 ir nepateko į Čempionų lygos grupes, kuriose Švedijos ekipa žais po šešerių metų pertraukos. Tuo metu V.Dambrauskas svajonę žaisti Čempionų lygoje turi atidėti dar bent metams, nes su „Ludogorec“ šį sezoną jis varžysis UEFA Europos lygos grupėse. Reikia paminėti, kad taip V.Dambrauskas tapo pirmuoju Lietuvos treneriu, kuris su savo komanda žais UEFA Europos turnyruose.