REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ūkio ministerija praneša, kad artimiausiu metu gali būti įteisinta smulkiajam verslui patogesnė, į šeimos verslą orientuota veiklos forma – mikroįmonė. Planuojama, kad mikroįmonę galės valdyti vienas ar keli šeimos nariai, jai įsteigti pakaks 1000 litų įstatinio kapitalo, įmonei bus taikomas 0 proc. pelno mokestis, tokioje įmonėje galės dirbti iki 10 žmonių. Jei mikroįmonės gaunamos pajamos imtų viršyti 1,5 milijono litų, mikroįmonei automatiškai būtų taikomi uždarosios akcinės bendrovės reikalavimai ir mokesčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat siūloma tobulinti individualios veiklos verslo formą ir taip sukurti palankesnes sąlygas smulkiajam verslui, ypač tiems, kurie gauna mažas pajamas.

REKLAMA

„Siūlome vieną formą – individualią veiklą, kuri apimtų geriausius ir žmonėms palankiausius ypatumus: bendrą tarifą ir palankią apmokestinimo bazę nuo gaunamų pajamų“, – sako Ūkio ministerijos Smulkaus ir vidutinio verslo departamento direktorė Živilė Glaveckaitė.

„Verslo laiptų“ projektas parodė, kad didelė administracinė našta tenka individualia veikla užsiimantiems asmenims, daug sąnaudų atima įsigilinimas į įvairių gaunamų pajamų apmokestinimo bazę. Šiuo metu individualia veikla užsiimančiam asmeniui, gaunančiam 20 000 Lt pajamų per metus, mokestis už verslo liudijimą yra 4 464 Lt, o pagal pažymą mokestinė našta 3 375 Lt (nevertinant galimų atskaitymų). Tačiau asmenys linkę pasirinkti verslo liudijimus ir sumokėti didesnę sumą dėl sudėtingos apskaitos.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl būtina individualia veikla užsiimantiems asmenims suvienodinti apmokestinamų pajamų bazę ir nustatyti bendrą tarifą, apimantį GPM, VSD ir PSD. Tai būtų paskata pereiti iš individualios veiklos dirbantiems su verslo liudijimu į individualią veiklą pagal pažymą tiek ekonomine, tiek komercine prasme.

Verslo liudijimus žmonės renkasi dėl patogaus mokėjimo – taikomas vienas tarifas, paprastas administravimas, o individuali veikla pagal pažymą yra patraukli dėl apmokestinimo – kuo mažiau gaunama pajamų, tuo mažiau mokama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekiama, kad verslininkui sumokėjus vieną mokestį, valstybė gautas įmokas pati paskirstytų biudžete. Taip pat siūloma, kad pasirinkus individualią veiklą gyventojų pajamų mokestis turėtų būti sumažintas iki 5 proc. (šiuo metu taikomas 15 proc. mokestis), o maksimali gaunamų pajamų riba būtų 200 000 litų.

Šiems pokyčiams įgyvendinti Ūkio ministerija siūlo nustatyti pereinamąjį laikotarpį ir numatyti galimybes subsidijuoti verslininkų išlaidas pereinant iš vienos verslo formos į kitą.

Ministerija iki rugsėjo 15 d. adresu [email protected] laukia pastabų ir nuomonių, ar šie pasiūlymai atitinka verslo visuomenės lūkesčius ir poreikius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų