68
 „Žalgiris“ – „Rytas“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Antradienio vakarą LKL finalo serijos kovos persikėlė į Kauną, kur „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ susitiko trečiajame tarpusavio mače. Po didžiosios pertraukos lemiamą persvarą įgiję pergalę šventė žalgiriečiai, kurie svečius iš sostinės įveikė 95:80 (27:22; 20:20; 29:16; 21:22).

68

„Žalgiris“po šios pergalės finalo serijoje išsiveržė į priekį 2-1.

Rungtynių pradžia buvo itin nerezultatyvi, tačiau įpusėjus kėliniui abi ekipos pradėjo rinkti taškus ir vyko apylygė kova. Šeimininkai „Rytą“ baudė tolimais metimais, kurių per pirmąjį kėlinį pataikė 5, o net keturių iš jų autorius buvo Ignas Brazdeikis. Pirmąjį ketvirtį „Žalgiris“ užbaigė pirmaudamas 5 taškais (27:22).

Antrojo ketvirčio pirmoje pusėje abiejų komandų puolimas vėl buvo stabtelėjęs. Vyko apylygė kova ir nei vienai komandai nepavyko į priekį išsiveržti reikšmingesniu pranašumu.

Kiek nerimo buvo matyti žalgiriečių gretose, kadangi komandą puikiai užkūręs I. Brazdeikis dar antrojo kėlinio pradžioje užsidirbo 3 pražangą ir sėdosi ant suolo. Tomo Dimšos paskutinėmis kėlinio sekundėmis pataikyto tritaškio dėka kauniečiai į ilgąją pertrauką keliavo pirmaudami 5 taškais (47:42).

Trečiasis kėlinys prasidėjo panašiai kaip ir pirmieji du, tačiau jam įpusėjus į priekį veržtis pradėjo aikštės šeimininkai. Prabėgus pusei laiko Arnas Butkevičius įsviedė tritaškį metimą, po kurio žalgiriečiai pirmavo jau dviženkliu taškų pranašumu (56:45). Paskutinėmis kėlinio minutėmis Kazio Maksvyčio auklėtiniai pradėjo visiškai mėgautis žaidimu ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 16 taškų persvarą (74:58).

Lemiamame kėlinyje Giedriaus Žibėno auklėtiniai parodė charakterį ir bandė priartėti prie aikštės šeimininkų, tačiau „Žalgiris“ sugebėjo atsilaikyti ir įsirašė antrąją pergalė LKL finalo serijoje.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė E. Ulanovas, o naudingiausias buvo I. Tayloras, pelnęs 17 taškų ir surinkęs 25 naudingumo balus. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė po 13 taškų pelnę Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18, Isaiahas Tayloras 17 (9 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 15 (4/6 trit.), Rolands Šmits 11 (8 atk. kam.), Kevarrius Hayesas 10, Arnas Butkevičius 6 (4 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 5.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 13, Elvaras Fridriksonas 13, Jaime Echenique 12, Gytis Radzevičius 9 (5 atk. kam.), Justinas Gorhamas 7 (9 atk. kam.), Kendale Mccullumas 7, Lukas Uleckas 5.