REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį (04.02) Vyriausybės posėdyje nutarta kreiptis į Lietuvos prezidentą dėl istorinės Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutarties pasirašymo balandžio 16 dieną Atėnuose. Vyriausybė pasiūlė prezidentui pakviesti ministrą pirmininką Algirdą Brazauską ir užsienio reikalų ministrą Antaną Valionį pasirašyti šią sutartį jo vardu.

REKLAMA
REKLAMA

Tokios praktikos - Stojimo sutartį pasirašo prezidento įgalioti asmenys - laikosi ir dauguma kitų į ES stojančių šalių.

REKLAMA

Dėl pasikeitusių aplinkybių - sutarties pasirašymo ceremonijos organizatorių (Graikijos vyriausybės) pasiūlymo dėl sutartį pasirašančių ir ceremonijoje dalyvaujančių asmenų skaičiaus - iškilo poreikis peržiūrėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu priimtą kreipimąsi bei jo pagrindu pasirašytą Lietuvos Respublikos prezidento dekretą, kuriuo buvo suteikti įgaliojimai pasirašyti sutartį Europos komiteto prie Vyriausybės generaliniam direktoriui Petrui Auštrevičiui ir Lietuvos Respublikos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui prie Europos Bendrijų Oskarui Jusiui.

REKLAMA
REKLAMA

Stojimo sutartyje, kurią sudaro daugiau nei 5000 tūkstančių puslapių, atspindimas visas derybų su ES turinys, finansinės narystės ES sąlygos, konkrečios finansinės paramos sumos infrastruktūros ir regionų plėtrai, žemės ūkiui, išmokos žemdirbiams, žemės ūkio gamybos kvotos, pinigai Ignalinos uždarymo padariniams įveikti, pereinamieji laikotarpiai ir kita.

Be to, į tekstą yra įtrauktos 9 Lietuvai aktualios deklaracijos: ES paskelbė deklaraciją dėl greitesnio nei 7 metai darbo rinkų atvėrimo Lietuvai, taip pat dėl Bendrijos paramos, siekiant, kad Lietuva įsijungtų į Šengeno erdvę kartu su pirmąją prisijungsiančiųjų šalių grupe bei kitos. Sutartyje taip pat specialiu protokolu yra įteisintas Ignalinos atominės elektrinės uždarymo padarinių finansavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stojimo dokumentai bus parengti ir pasirašomi 21 oficialia ES kalba. Šią savaitę Europos komitetas prie LRV pristatė Stojimo sutartį lietuvių kalba. Dokumentas skelbiamas interneto svetainėje www.euro.lt, popierinį Sutarties variantą visi norintys gali skaityti Europos komiteto fojė (Gedimino pr. 56, Vilniuje).

Lietuva kartu su devyniomis kandidatėmis narystės derybas sėkmingai baigė pernai gruodį. Lietuvos gyventojai savo nuomonę dėl šalies stojimo į ES pareikš privalomajame referendume, kuris vyks šių metų gegužės 10-11 dieną. Planuojama, kad po referendumo, pavasario sesijoje, Stojimo sutartį turėtų ratifikuoti Lietuvos Seimas.

REKLAMA

Dėl narystės ES jau apsisprendė Maltos gyventojai (dalyvavo 92,5 proc. turinčių balsavimo teisę, 53,6 proc. iš jų pasisakė už narystę) ir Slovėnijos gyventojai (dalyvavo 60 proc., 90 proc. balsavo už narystę ES), balandžio 12 dieną dėl šalies ateities apsispręs vengrai.

Lietuva ketina tapti visateise organizacijos nare 2004 metų gegužės 1 dieną. Sociologiniai tyrimai rodo, kad šalies narystę ES palaiko du trečdaliai gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų