LKF taurę iškovojo „Lietuvos rytas“

Panevėžyje vykusiose LKF taurės finalo ketverto varžybose triumfavo „Lietuvos ryto“ krepšininkai – jie finale po dramatiškos kovos rezultatu 84:82 (20:25, 18:20, 21:23, 25:14) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.

Kaip ir galima buvo tikėtis, rungtynės prasidėjo itin atkakliai ir nervingai. „Lietuvos rytas“ geriau puolė krepšį, todėl išsiveržė į priekį 7:3, tačiau P. Jankūno tritaškis persvėrė rezultatą kauniečių naudai (8:7). Pirmaujanti komanda keitėsi dar keturis kartus, o kėlinuko pabaigą kiek geriau sužaidę žalgiriečiai turėjo 5 taškų persvarą – 25:20.

Įtemptas ir atkaklus krepšinis tęsėsi antrajame ketvirtyje. Po D. Zavacko ir M. Lukauskio tritaškių „Lietuvos rytas“ susigrąžino persvarą (26:25), bet tolimu metimu atsakė D. Šalenga ir „Žalgiris“ vėl pirmavo 28:26. Aukštą įtampą iliustruoja ir minutės pertraukėlės, kurių per kėlinuką buvo 4. Nors vilniečiai kibiai gynėsi, jie klydo puolime. Tuo tarpu „Žalgiris“ visą laiką pirmavo ir kėlinuką užbaigė M. Kalniečio dvitaškis – 45:38.

Po didžiosios pertraukos dviženklį pranašumą žalgiriečiams grąžino M. Kalnietis (48:38). Vilniečiai pradėjo žaisti greitesnį krepšinį, išnaudojo M. Petravičių ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (42:48), tačiau kėlinuko pabaigoje asmeninį šou pasirodymą pademonstravo M. Kalnietis. Jis įdėjo iš viršaus po E. Žukausko perdavimo, prasiveržė su pražanga ir padidino kauniečių persvarą iki 14 taškų (66:52). Bet kėlinuko pabaigoje vilniečiai spurtavo 5:0 ir sušvelnino atsilikimą iki 9 taškų – 59:68.

Ketvirtajame kėlinuke S. Babrauskas, o vėliau D. Zavackas įmetė po tritaškį, ir likus 5 minutėms „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki 4 taškų (68:72). „Žalgiris“ ėmė klysti, o M. Petravičiaus metimas iš po krepšio priartino vilniečius per 2 taškus (70:72). Likus 4 minutėms D. Zavackas pataikė visus tris baudos metimus, ir „Lietuvos ryto“ deficitas buvo minimalus (74:75).

Likus kiek daugiau nei 2 minutėms tritaškį įmetė J. Mačiulis (79:75). Netrukus po nesėkmingos atakos penktąją pražangą užsidirbo P. Jankūnas, o A. Jomanto baudos metimai išlygino rezultatą - 79:79.

Rungtynių baigtį nulėmė likus dviems sekundėms įmestas sudėtingas M. Lukauskio tritaškis, po kurio „Lietuvos rytas“ ir išplėšė pergalę 84:82, nes paskutinę sekundę paleistas desperatiškas Jono Mačiulio tritaškis tikslo nepasiekė.

„Lietuvos rytas“: D.Zavackas 22, M.Petravičius 15 (5 kl.), A.Jomantas 13, M.Lukauskis ir Ch.Eidsonas po 11, M.Bjelica 7, S.Babrauskas 5 taškai.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 29 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 20 (8 atk. kam.), M.Kalnietis 15 (6 rez. perd.), D.Šalenga 8 (6 rez. perd.), E.Žukauskas 6, T.Klimavičius 4 taškai.