Draudimo bendrovė „ERGO LIETUVA“ registruoja gyventojų žalas, kurias jie patyrė savaitgalį dėl sniego slėgio neatlaikiusių ir įlūžusių stogų. Sinoptikai prognozuoja savaitės antroje pusėje šlapdribą, kuri sniegą dar labiau pasunkins. Draudikai ragina gyventojus tinkamai įvertinti gresiančią riziką, nusikasti nuo stogų sniegą ir nusidaužyti varveklius.
Draudimo bendrovės Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius teigia, kad bendrovė jau užregistravo 4 įvykius, kurių metu gyventojai patyrė žalą dėl sunkaus sniego neatlaikiusių stogų. Užregistruotų įvykių išmokoms rezervuota 50 tūkst. litų. „Sinoptikai prognozuoja, kad snigs ir toliau, o antroje savaitės pusėje prasidės atlydys. Šlapias sniegas ženkliai pasunkėja, todėl gyventojams reikėtų susirūpinti, ar stogas tikrai atlaikys“, – įspėja T. Nenartavičius.
T. Nenartavičiaus teigimu, dėl sniego slėgio įlūžta stogai, apgadinami lietvamzdžiai, įlenkiamos tvoros, apgadinamas kitas turtas, netgi esantis statinių viduje. Praėjusią žiemą draudimo bendrovė dėl didelio sniego slėgio iš viso užregistravo 64 žalas, išmokų suma siekė 90 tūkst. litų. „Laiku nenuvalytas sniegas gali sukelti daug žalos, itin skaudžios pasekmės gali būti tada, kai pastate, kurio stogas įgriūva, yra žmonių“, – teigia T. Nenartavičius. Draudimo bendrovės praktikoje yra pasitaikę atvejų, kuomet įgriuvus stogui nukentėjo jame laikomi gyvūnai, žemės technika, kitas turtas.
Draudimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad sniegą valyti nuo stogų būtina, tačiau tai daryti reikėtų tik įsitikinus, kad lipti ant stogo saugu. „Svarbu įvertinti, ar stogas atlaikys ir sniego, ir žmogaus svorį. Geriausia būtų sniegą nuo stogo nuvalyti dažniau, nelaukiant kada susidarys keliasdešimt centimetrų sluoksnis. Taip pat būtina atidžiau prižiūrėti mažo nuolydžio stogus, pavojinguose statiniuose išjungti elektros energiją, nes įgriuvus stogui gali kilti trumpo jungimo pavojus“, – pasakoja T. Nenartavičius.
Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninių traumatologiniuose punktuose nukentėjusių nuo krentančių varveklių neužregistruota. Tačiau tokia tikimybė išlieka gana didelė.
Balsas.lt primena, kad nenumušti varvekliai gali "kainuoti" iki 2 tūkst. litų.