REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus meras Artūras Zuokas sako, kad nors Kovo 11-osios eitynės ir praėjo be nesantaiką kurstančių veiksmų, jas turės įvertinti policija.

REKLAMA
REKLAMA

"Suprantama, policija turės įvertinti šias nesankcionuotas eitynes. Esame demokratiška šalis, ir nors eitynės praėjo be nesantaiką kurstančių veiksmų, teisinėje valstybėje įstatymų laikymasis yra privalomas visiems. Be to, Vilniaus apygardos administracinis teismas konstatavo, kad savivaldybė žygiuoti Gedimino prospektu neleido teisėtai", - Vilniaus savivaldybės pranešime cituojamas A. Zuokas.

REKLAMA

Antradienį A. Zuokas nesankcionuotas Kovo 11-osios dienos eitynes Gedimino prospekte aptarė su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Kęstučiu Lančinsku. Meras pripažino, kad eitynėse įžeidinėjimų ar tautinės nesantaikos kurstymo beveik nebuvo.

"Eitynės gerokai skyrėsi nuo tų, kurios vyko 2008 metais ir pernai. Jose nebuvo jokių įžeidinėjimų ar tautinę nesantaiką kurstančių plakatų, transparantų, faktiškai neskambėjo šūkiai "Lietuva - lietuviams!" Nors kai kurie pavieniai asmenys bandė tai skanduoti, patys eitynių iniciatoriai ir eitynių dalyviai parodė, kad tokie šūkiai nepriimtini ir tuos asmenis sudrausmindavo", - sakė A. Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus meras ketina kreiptis į miesto tarybą iš naujo persvarstyti reglamentuotą leidimų išdavimo tvarką tokiems renginiams Gedimino prospekte.

ELTA primena, kad Kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną - patriotiškai nusiteikęs jaunimas tradiciškai paminėjo eitynėmis. Pirmadienio popietę nešini Lietuvos vėliavomis daugiau kaip tūkstantis žmonių pajudėjo nuo Vilniaus Katedros aikštės. Eitynių dalyviai, kurių buvo apie 1,5 tūkst., nužygiavo Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės, kur surengtas trumpas mitingas ir sugiedotas Lietuvos himnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirminiais policijos duomenimis, per eitynės sulaikyti 5 asmenys - visi jie dėl buvimo neblaiviais viešojoje erdvėje.

Renginyje budėjo apie 300 policijos pareigūnų.

Leidimo eitynes rengti prašyta Gedimino prospektu ar Pilies gatve, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė leido žygiuoti tik Upės gatvėje.

Patriotiškai nusiteikusio jaunimo eitynės Kovo 11-ąją Vilniuje rengiamos ne pirmus metus. Labiausiai jos išgarsėjo 2008 m. - prieš penkerius metus nesankcionuotas eitynes surengę skustagalviai jaunuoliai nešė Lietuvos, Latvijos bei svastikomis ir kaukole išpaišytą vėliavą, skandavo nacionalistinius, antisemitinius šūkius.

REKLAMA

Apklausų duomenimis, Kovo 11-ąją Vilniuje rengiamoms nacionalistų eitynėms nepritaria 44 proc. Lietuvos gyventojų, 18 proc. jas palaiko, 23 proc. apie eitynes nieko negirdėjo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, kad, jei kovo 11-ąją numatomose tautinio jaunimo eitynėse nebus diskriminuojamos kitos grupės arba mažumos ir nebus įžeidžiamų šūkių, tokių eitynių nereikia smerkti.

Šios eitynės gerokai skyrėsi nuo tų, kurios vyko 2008 metais ir pernai. Jose nebuvo jokių įžeidinėjimų ar tautinę nesantaiką kurstančių plakatų, transparantų, faktiškai neskambėjo šūkiai "Lietuva - lietuviams!". Nors kai kurie pavieniai asmenys bandė tai skanduoti, patys eitynių iniciatoriai ir eitynių dalyviai parodė, kad tokie šūkiai nepriimtini ir tuos asmenis sudrausmindavo", - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

REKLAMA

Vilniaus meras Artūras Zuokas su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Kęstučiu Lančinsku aptarė nesankcionuotas kovo 11-osios dienos eitynes Gedimino prospekte.

„Šios eitynės gerokai skyrėsi nuo tų, kurios vyko 2008 metais ir pernai. Jose nebuvo jokių įžeidinėjimų ar tautinę nesantaiką kurstančių plakatų, transparantų, faktiškai neskambėjo šūkiai „Lietuva - lietuviams!". Nors kai kurie pavieniai asmenys bandė tai skanduoti, patys eitynių iniciatoriai ir eitynių dalyviai parodė, kad tokie šūkiai nepriimtini ir tuos asmenis sudrausmindavo", - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus meras ketina kreiptis į Vilniaus miesto Tarybą iš naujo persvarstyti reglamentuotą leidimų išdavimo tvarką tokiems renginiams Gedimino prospekte.

„Tačiau, suprantama, policija turės įvertinti šias nesankcionuotas eitynes. Esame demokratiška šalis, ir nors eitynės praėjo be nesantaiką kurstančių veiksmų, teisinėje valstybėje įstatymų laikymasis yra privalomas visiems. Be to, Vilniaus apygardos administracinis teismas konstatavo, kad Savivaldybė žygiuoti Gedimino prospektu neleido teisėtai", - pabrėžė A. Zuokas.

Eitynių iniciatoriams buvo siūloma žygiuoti Upės gatve, kadangi Gedimino prospekte buvo numatyti kiti renginiai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo 7 straipsnio 6 dalimi, kuri numato, kad „minint valstybės šventes: vasario 16-ąją - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir liepos 6-ąją - Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, pirmumo teisė pasirinkti renginio vietą ir laiką suteikiama valstybės ar savivaldybių institucijoms".

Eltos korespondentas Ugnius Antanavičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų