Europos lygos finale susigrums dvi Londono komandos. Tai paaiškėjo ketvirtadienio naktį, kuomet po 11 metrų baudinių serijos savų žiūrovų akivaizdoje triumfavo „Chelsea“.

„Mėlynieji“ atsakomosiose pusfinalio rungtynėse sunkiai pralaužė pavyzdinę Frankfurto „Eintracht“ gynybą ir po pagrindinio rungtynių laiko švieslentėje degė 1:1.

Tokiu pačiu rezultatu baigėsi pirmoji akistata Vokietijoje, todėl komandos žaidė pratęsimą.

Vis tik, net ir per papidomas trisdešimt minučių nė vienai ekipai nepavyko sukelti rimtesnės grėsmės prie varžovų vartų, todėl pusfinalio nugalėtoją lėmė baudiniai.

Seriją 4:3 laimėjo „Chelsea“, paskutinį ir pergalingą baudinį įmušė Edenas Hazardas.

Belgas kartu atliko rezultatyvų perdavimą, kuomet pirmajame kėlinyje vienintelį šeimininkų įvartį pelnė Rubenas Loftusas-Cheekas.

Frankfurto komandoje pasižymėjo Luka Jovičius.

Finale „Chelsea“ susikaus su „Arsenal“

Įvykius iš pusfinalio gyvai galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt

„Chelsea“  – „Eintracht“ 1:1 (pirma dvikova 1:1)

Startinės sudėtys:

„Chelsea“: K. Arrizabalaga, C. Azpilicueta, A. Christensenas, D. Luizas, Emersonas, R. Loftus-Cheek, Jorginho, Kovačičius,  Willianas, O. Giroud, E. Hazardas.

„Eintracht“: K. Trappas, S. Rode, A. Rebičius, F. Kostičius, L. Jovičius, M. Hintereggeris, M. Hasebe, M. Gacinovičius, S. Falette, D. da Costa, D. Abrahamas.

Rungtynių eiga:

10 min. Atsakomąjį pusfinalio mačą komandos pradeda apdairiu ir atsargiu futbolu. Rimtesnių progų nei anglų, nei vokiečių komandai sukurti nepavyksta.

28 min. ĮVARTIS. 1:0. Šeimininkus į priekį išveda puikų Edeno Hazardo įvartį apdirbęs Rubenas Loftusas-Cheekas.

38 min. Geltona kortelė kyla virš Simono Falette'o („Eintracht“) galvos.

40 min. Geltona kortele baudžiamas ir Sebastianas Rode („Eintracht“).

Antras kėlinys:

49 min. ĮVARTIS. 1:1. Nuostabų sezoną žaidžiantis Luka Jovičius („Eintracht“) lygina rezultatą. Jei rungtynės pasibaigs tokiu rezultatu, komandos varžysis pratęsime.

90 min. Rezultatas išlieka toks pats, komandos per visą pagrindinį rungtynių laiką grėsmingų epizodų sukurti, o juolab jų išpildyti, nesugebėjo.

Komandos kelias minutes pasiilsi ir keliauja į pratęsimą.

120 min. Nugalėtojo neišaiškina ir papildomas pusvalandis. Netrukus bus mušami baudiniai.

*****

„Valencia“ – „Arsenal“  2:4 (pirma dvikova 1:3)

„Valencia“: Neto, D. Parejo, C. Piccini, Rodrigo, D. Wassas, G. Guedesas, J. Gaya, E. Garay, K. Gameiro, Gabrielis, F. Coquelinas.

„Arsenal“: P. Cechas, P. Aubameyangas, S. Kolasinačas, L. Koscielny, A. Lacazette, A. Maitland-Niles, N. Monreal, M. Ozilas, Sokratis, L. Torreira, G. Xhaka.

11 min, ĮVARTIS. 1:0. „Valencia“ pirmąsias rungtynių akimirkas prie Londono klubo vartų užkūrė tikrą pirtį, o vartų apgultis netrukus virto ir taikliu smūgiu. Komandos draugo perdavimą gavęs Kevinas Gameiro išveda šeimininkus į priekį.

17 min. ĮVARTIS. 1:1. P. Aubameyangas galingu smūgiu lygina rezultatą.

35 min. Puikią progą pelnyti įvartį turi A. Lacazette'as, tačiau rezultatas lieka lygus.

38 min. Geltoną kortelę užsidirba Ezequielis Garayus iš Valensijos klubo.

43 min. Geltona kortele baudžiamas ir Jose Gaya. Teisėjas saugo veiksmuose įžvelgė vaidybos elementų.

50 min. ĮVARTIS. „Arsenal“ komanda veikiausiai tampa pirmąja Europos lygos pusfinalio dalyve. Alexanderis Lacazette'as nepalieka vilčių vartininkui ir „Valencia“ klubui jau reikia keturių taiklių smūgių. Padaryti tai nėra pavykę nė vienam pusfinalio dalyviui turnyro istorijoje,

58 min. ĮVARTIS. Kevinas Gameiro grąžina intrigą, daugiatūkstantinė žiūrovų minia vėl kelia siautulingą triukšmą.

„Arsenal“ bendroje serijoje pirmauja 3:5. Lieka pusvalandis.

69 min. ĮVARTIS. Gabonietis P. Aubameyangas pelno antrą savo įvartį ir Londono klubo žaidėjai jau šypsosi žinodami, kad jų laukia finalas.

89 min. ĮVARTIS. Hattrickas. P. Aubameyangas tęsia individualų ir komandinį „Arsenal“ dominavimą.