Ketvirtadienį priešpiet Nur Sultane (Kazachstanas) Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė patyrė skaudžią nesėkmę ir pasaulio čempionato IA diviziono trečiojo turo rungtynėse neprilygo vengrams.

Principinį mūšį dėl pozicijų turnyrinėje lentelėje lietuviai pralaimėjo be didesnės intrigos ir krito 1:4 (1:2, 0:2, 0:0).

Vengrijos ledo ritulininkai dominavo nuo pat rungtynių pradžios, kuomet vos prasidėjus dvikovai lietuvių adresu pasiuntė aibę greitų, staigių ir kokybiškų atakų.

Viena jų netrukus virto pirmuoju įvarčiu. Dar pirmajame kėlinyje vengrai pirmavo ir 0:2, tačiau tuomet prabilo prie lietuvių rinktinės prisijungęs Tadas Kumeliauskas (1:2).

Vis dėlto, intrigos ir atkaklios kovos atkurti lietuviams nesisėkė.

Prieš lemiamą kėlinuką Lietuvos atstovai jau atsilikinėjo 1:4. Nors pačioje rungtynių pabaigoje lietuviai turėjo kiekybinį pranašumą dėl šiuršktaus varžovo veiksmo ir dūrio lazda, jo išnaudoti ir pelnyti dar vieno įvarčio nepavyko.

Be taškų likusiems lietuviams dabar reikia laukti slovėnų pralaimėjimų. Norint išlikti divizione, pergalė prieš slovėnus lietuviams greičiausiai bus būtina.