„Rytas“ pasiekė LKL rezultatyvumo rekordą ir sutriuškino „Šiaulius“

„Nevėžis“ palaužė dzūkus

Vilniaus „Rytas“ (25-9) pataikė pirmuosius 18 savo dvitaškių, užfiksavo „Betsafe-LKL“ sezono rezultatyvumo rekordą bei užsitikrino mažiausiai trečiąją vietą reguliariajame sezone.

Itin galingai puolime rungtyniavę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 117:82 (28:21, 31:15, 25:23, 33:23) sutalžė į paskutinę turnyrinės lentelės vietą nukritusius „Šiaulius“ (7-28).

Rungtynės buvo pažymėtos Mindaugo Girdžiūno išvarymu. Įžaidėjas trečiajame kėlinyje buvo nubaustas nesportine , o po susistumdymo su Sethu Allenu – ir technine pražanga.

Į pergalę vilniečius vedė Derekas Needhamas, kurio sąskaitoje – 26 taškai ir 27 naudingumo balai. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 20 taškų ir 21 naudingumo balą surinkęs Sethas Allenas.

Rungtynės buvo pažymėtos Mindaugo Girdžiūno išvarymu. Įžaidėjas trečiajame kėlinyje buvo nubaustas nesportine , o po susistumdymo su S. Allenu – ir technine pražanga.

Būtent M. Girdžiūnas buvo „Ryto“ krepšininkas, prametęs pirmąjį komandos dvitaškį sužaidus 17 minučių. Antrajame ketvirtyje dominavę svečiai jo metu spurtavo net 25:1 bei pabėgo 53:22.

Antroji susitikimo pusė buvo formalumas, bet sostinės ekipa nemažino apsukų ir įspūdingu taiklumu žingsniavo rekordo link. „Rytas“ pataikė 50 proc. tritaškių (16/32) ir 76 proc. dvitaškių (30/39).

Bent trečiąją vietą užsitikrinęs „Rytas“ dar kovoja ir dėl antrosios. Sužaidus vienu maču daugiau, nuo „Neptūno“ atsiliekama viena pergale.

Vilniaus komanda Šiauliuose vertėsi be D.J. Seeley, tuo metu šeimininkai žaidė be visam likusiam sezonui suspenduoto Igno Vaitkaus.

„Šiauliai“: Sethas Allenas 20, Arminas Urbutis 14, Benas Griciūnas 13 (8 atk. kam.), Evaldas Šaulys 9, Giedrius Stankevičius 8.

„Rytas“: Derekas Needhamas 26 (6/9 trit.), Deividas Sirvydis, Arnas Butkevičius ir Rokas Stipčevičius po 14, Martynas Echodas 13.

***

Tuo tarpu Kėdainiuose įspūdingai krepšį atakavęs Zaidas Hearstas sužaidė karjeros Lietuvoje rungtynes, o jo vedamas „Nevėžis“ (7-28) atsiplėšė nuo „Betsafe-LKL“ čempionato dugno.

Du su puse kėlinio dominavę Ramūno Cvirkos auklėtiniai namuose 98:88 (22:16, 30:21, 19:22, 27:29) pranoko Alytaus „Dzūkijos“ (12-22) krepšininkus.

Z. Hearstas per 29 minutes pelnė 33 taškus (8/10 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

23 taškus prie pergalės pridėjo Martinas Junakovičius, 13 – Regimantas Miniotas. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 17 taškų įmetęs Egidijus Dimša.

Antrąjį kėlinį spurtu 11:2 baigęs ir į priekį 52:37 nutolęs „Nevėžis“ po pertraukos nemažino apsukų bei įgijo triuškinančią persvarą 60:41, tačiau svečiai nenuleido rankų ir kovojo iki galo.

Alytiškiai į lemiamą šturmą kilo ketvirtojo kėlinio pradžioje. Po spurto 12:2 jie priartėjo 67:73, bet šeimininkai netrukus patys surengė spurtą 13:3 bei vėl atitrūko 89:73.

Mačo pabaigoje Kėdainių ekipa dar leido varžovams priartėti 86:92, bet per paskutinę minutę atsilaikė ir „Šiaulius“ aplenkti leidusios pergalės nepaleido. „Nevėžis“ įveikė „Dzūkiją“ pirmą kartą šį sezoną.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs „Nevėžis“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 40:26. Abi ekipos taikliai atakavo iš toli: šeimininkai 42 proc. (11/26), o svečiai – 58 proc. (15/26) taiklumu.

„Nevėžis“: Zaidas Hearstas 33 (36 n.b.), Martinas Junakovičius 23, Regimantas Miniotas 13 (12 atk. kam.).

„Dzūkija“: Egidijus Dimša 17, Steponas Babrauskas 15, Elijah Brownas ir Matas Jogėla po 12, Artūras Jomantas 8.