Lietuvos rinktinės debiutas pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato I-ojo diviziono A grupės turnyre pažymėtas apmaudžia, bet garbinga nesėkme.

Pirmą kartą šiame turnyre besivaržantys lietuviai po atkaklios kovos 3:4 (2:3, 0:0, 1:1) nusileido pajėgiai Baltarusijos rinktinei.

Lietuviai buvo laikomi aiškiais autsaideriais, tačiau jau dvikovos pradžioje ėmė įrodinėti savo jėgą. Raudona-juoda vilkintys lietuviai startavo 2:0, tačiau po „šalto dušo“ baltarusiai reagavo greičiau, nei tikėtasi.

Jau pirmąjame kėlinyje Baltarusijos ledo ritulininkai rezultatą ne tik išlygino, bet ir persverė.

Antrajame kėlinyje rezultatas išliko nepakitęs, o trečiajame ir kartu lemiamame kėlinyje abi rinktinės apsikeitė po įvartį, tačiau lietuviams, norint iškovoti pergalę, reikėjo daugiau.

Vis tik, net ir pralaimėjimą galima laikyti puikiu pasirodymu, nes iki šiol Lietuvos ir Baltarusijos įvarčių santykis ledo ritulio aikštėje buvo 1:27.

Dvi geriausios IA čempionato rinktinės pateks į 2020 m. pasaulio čempionato elitinį divizioną. Paskutinėje vietoje likusi rinktinė iškris į 2020 m. pasaulio IB čempionatą