Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos atkrintamose varžybose daugiau negali sau leisti pralaimėti, kitaip jų sezonas bus baigtas.

Antradienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 57:66 (19:15, 15:16, 12:18, 11:17) pralaimėjo Stambulo „Fenerbahče“ ekipai, bei serijoje iki 3 pergalių atsilieka 1 – 2.

Ketvirtosios šios serijos rungtynės ateinantį ketvirtadienį (balandžio 25 d.) bus ir vėl žaidžiamos Kaune.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 minutes komandas skyrė tik vienas taškas (53:54), tačiau Željko Obradovičiaus kariauna lemiamu metu žaidė užtikrinčiau.

Kauniečiai paskutinį kartą Eurolygos rungtynes namuose buvo pralaimėję dar sausio 8-ąją dieną.

Žalgiriečių gretose vienintelis Nate‘as Woltersas surinko dviženklį įmestų taškų skaičių.

25 minutes aikštelėje praleidęs amerikietis pelnė 15 taškų (3/5 dvit., 3/4 trit.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartys prasižengė, dukart suklydo, bei surinko 11 naudingumo balų.

Tuo metų varžovų gretose spindėjo Marko Guduričius, kurio sąskaitoje 17 taškų (1/3 dvit., 3/7 trit., 6/7 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos, bei 21 naudingumo balas.

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas 15 (3/4 tritaškiai), Brandonas Daviesas 9, Thomasas Walkupas 7 (3/11 dvitaškiai), Aaronas White'as (5 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas po 6.

„Fenerbahče“: Marko Guduričius 17 (3/7 tritaškiai), Janas Vesely 10, Kostas Sloukas 9 (6/6 baudų metimai), Luigi Datome 8 (2/7 tritaškiai, 7 atk. kam.), Melih Mahmutoglu 6.

„Žalgiris“ minimaliu skirtumu laimėjo bendrą kovą dėl atšokusių kamuolių (36-35), tačiau nusileido „Fenerbahče“ puolime atkovotais kamuoliais (13-16).

Turkų klubas taip pat pranoko mūsiškius pagal rezultatyvius perdavimus (11-13), perimtus kamuolius (3-12) ir klaidas (15-11).

„Žalgiris“ dvitaškius metė 40% taiklumu (14/35), tritaškius 35,3% (6/17), baudas 68,8% (11/16).

Svečių taiklumas buvo šiek tiek geresnis – dvitaškiai (11/25 – 44%), tritaškiai (10/34 – 29,4%), baudos (14/17 – 82,4%)

STARTINIAI KOMANDŲ PENKETAI:

Kauno „Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Aaronas White‘as, Edgaras Ulanovas, Brandonas Daviesas.

Stambulo „Fenerbahče“: Mohammedas Ali, Marko Guduričius, Luigi Datome, Nicolo Melli, Janas Vesely.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 19:15

Žalia spalva papuoštoje „Žalgirio“ arenoje abi komandos dvikovos pradžioje sunkiai rinko taškus.

Željko Obradovičiaus auklėtiniai susikurdavo puikias progas atakuoti krepšį, tačiau metimai skriejo pro šalį.

„Fenerbahče“ nepadėjo ir puolime atkovoti kamuoliai, kurių vien per pirmąsias keturias minutes pavyko sugriebti net penkis.

Galiausiai „Žalgiris“ pralaužė ledus. Aaronas White‘as pelnė 4 taškus iš eilės, Thomas Walkupas pridėjo dvitaškį su bauda ir prieš pirmąją minutės pertraukėlę priekyje buvo aikštelės šeimininkai (9:5).

Per likusį ketvirčio laiką aikštelės šeimininkai visada buvo priekyje, nors „Fenerbahče“ ir toliau kūrė geras progas puolime.

Kėlinio pabaigoje įspūdingą reidą per visą aikštelę surengęs T. Walkupas pelnė taškus su sirena, taip įkvėpdamas sukeldamas ekstazę sausakimšai užpildytoje „Žalgirio“ arenoje (19:15).

2 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 34:31 (19:15, 15:16)

Antrą kėlinį taikliu tritaškiu metimu pradėjo L. Westermannas (22:15). Tuo metu „Fenerbahče“ niekaip nesisekė pataikyti į krepšį.

Iš pirmų 20 metimų jie pataikė vos 4. Tiesa, „Fenerbahče“ ekipą toliau gelbėjo puolime atkovoti kamuoliai, kurie galiausiai išvedė iš kantrybės minutės pertraukėlės paprašiusį Š. Jasikevičių.

Antrajame kėlinyje žalgiriečių gynybą ilgą laiką veikė beveik be priekaištų – svečiams iš Stambulo teko ne kartą atlikti itin sudėtingus metimus.

Tuo metu aikštelės šeimininkų atakos buvo kur kas produktyvesnės ir po Nate‘o Wolterso tritaškio „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo 9 taškų pranašumą (29:20).

Vis tik, geriausia reguliaraus sezono komanda netrukus pradėjo rodyti gyvybės ženklus.

Janas Vesely pelnė 6 taškus iš eilės, Kostas Sloukas kėlinio pabaigoje įsmeigė tritaškį ir iš turėtos „Žalgirio“ persvaros beveik nieko neliko (34:31).

Žalgiriečių gretose pirmoje mačo pusėje rezultatyviausiai žaidė po 7 taškus pelnę N. Woltersas ir T. Walkupas.

Tuo metu vos kartą krepšį atakavęs komandos lyderis B. Daviesas per pirmus du kėlinius nepelnė nė taško.

„Fenerbahče“ ekipai J. Vesely įmetė 6, K. Sloukas ir M. Ali pelnė po 5 taškus.

3 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 46:49 (19:15, 15:16, 12:18)

Kaip ir buvo galima tikėtis, po ilgosios pertraukos „Fenerbahče“ į aikštelę sugrįžo pasikeitusiu veidu.

Ž. Obradovičiaus auklėtiniams galiausiai pradėjo kristi metimai, o dvi iš eilės Marko Guduričiaus tolimos bombos po labai ilgos pertraukos išvedė svečius į priekį (37:39).

Kai jau atrodė, kad „Fenerbahče“ gali pavojingai atitrūkti, pagaliau prabilo iki tol visą laiką tylėjęs B. Daviesas.

Jo keturi taškai iš eilės sugrąžino pusiausvyrą į rungtynes (41:41).

Vis tik, prieš lemiamą ketvirtį persvara savo pusėje džiaugėsi Ž. Obradovičiaus kariauna (46:49).

4 kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 53:54 (19:15, 15:16, 12:18)

Paskutinį dvikovos kėlinį kiek geriau pradėję „Fenerbahče“ netruko įgyti 6 taškų persvarą (48:54).

Bet „Žalgiris“ eilinį kartą rado jėgų atsitiesti – B. Daviesas įmetė dvitaškį, N. Woltersas pridėjo dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki minimumo (53:54).

Deja, lemiamas rungtynių minutes geriau sužaidę „Fenerbahče“ šventė pergalę, bei šioje serijoje prirėmė prie sienos žalgiriečius.