Kauno „Žalgirio“ krepšininkams Eurolygos atkrintamųjų varžybų startas gerokai apkarto.

Antradienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 43:76 (13:15, 8:23, 14:21, 8:17) neprilygo stipriausiai reguliaraus sezono komandai Stambulo „Fenerbahče“.

Turkų komanda serijoje iki 3 pergalių pirmauja 1:0, o antrosios šios poros rungtynės ketvirtadienį (balandžio 18 d.) taip pat įvyks Stambule.

Žalgiriečiai šiame mače kvėpavo į nugaras varžovams tik pirmąsias penkiolika minučių (21:17), vėliau aikštelės šeimininkai pabėgo toli į priekį.

Tai buvo didžiausias Š. Jasikevičiaus kariaunos pralaimėjimas šiame sezone, bei nerezultatyviausios klubo rungtynės Eurolygos istorijoje.

Ankstesnis „Žalgirio“ rezultatyvumo antirekordas buvo užfiksuotas 2015 metais, kai mūsiškiai į Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšį įmetė 50 taškų.

Tuo metu „Fenerbahče“ šiemet Eurolygoje laimėjo visas 16 namuose žaistų akistatų.

„Žalgirio“ komandoje dviženklę pelnytų taškų ribą pasiekė tik Marius Grigonis, kuris per 19 minučių įmetė 10 taškų (3/4 dvit., 1/3 trit., 1/3 baud).

Tiesa, Eurolygoje taikliausiai baudas metantis žalgirietis trečiojo kėlinio pabaigoje nuo šios atžymos prametė abu metimus.

Taip nutrūko net 55 iš eilės pataikytų kauniečio baudų metimų serija.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 10 (3/4 dvitaškių), Aaronas White‘as 8, Nate‘as Woltersas 6, ... , Brandonas Daviesas 3 (1/6 dvitaškių, 3 klaidos, 3 gauti blokai), Antanas Kavaliauskas 2 (1/4 dvitaškių, 3 klaidos, 4 pražangos, minus 8 naud. bal.).

„Fenerbahče“: Nikola Kaliničius 16, Marko Guduričius 13 (4 rez. perd., 2/3 tritaškių), Erickas Greenas 12, Melihas Mahmutoglu 9 (3/8 tritaškių), Luigi Datome 7.

Žalgiriečiai pirmoje ketvirtfinalio dvikovoje atkovojo daugiau kamuolių (30-23), tačiau kur kas dažniau klydo (21-11) ir atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (7-17).

Svečiai itin prastai atakavo krepšį – 41,9% dvit. (13/31), 18,8% trit. (3/16) ir 61,5% baud. (8/13).

Palyginimui, „Fenerbahče“ pataikė 59,3% dvit. (16/27), 41,4% trit. (12/29) ir 66,7% baud. (8/12).

STARTINIAI KOMANDŲ PENKETAI:

Stambulo „Fenerbahče“: Ali Muhammedas, Marko Guduričius, Ahmetas Duverioglu, Melihas Mahmutoglu, Nicolo Melli.

Kauno „Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Aaronas White‘as, Edgaras Ulanovas, Brandonas Daviesas.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 15:13

Per pirmąsias penkias dvikovos minutes svečiams iš Kauno taškus rinko vienintelis Aaronas White‘as.

Visgi, Željko Obradovičiaus auklėtiniams per šį laiką ženkliai atitrūkti nepavyko (9:5).

Netrukus prabilo ir kiti žalgiriečiai – Edgaras Ulanovas ir Brandonas Daviesas įmetė baudos metimus, Artūras Milaknis įsmeigė tritaškį.

„Žalgiris“ kelių minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir vėl susigrąžino persvarą į savo pusę (9:13).

Per likusį ketvirčio laiką iniciatyva priklausė „Fenerbahče“ krepšininkams, kurie po pirmųjų 10-ies minučių turėjo trapų pranašumą (15:13).

2 kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 38:21 (15:13, 23:8)

Antro kėlinio pradžioje techninę pražangą užsidirbo teisėjų veiksmais nepatenkintas Šarūnas Jasikevičius.

Abi komandos ir toliau sunkiai rinko taškus, tačiau tai geriau sekėsi daryti aikštelės šeimininkams.

Geriausia Eurolygos reguliaraus sezono komanda ketvirčio viduryje pirmą kartą įgijo 9 taškų persvarą (28:19).

Kaip paaiškėjo vėliau tai buvo tik spurto pradžia.

Po minutės pertraukėlės „Fenerbahče“ nemažino apsukų ir prieš ilgosios pertraukos pradžią džiaugėsi jau beveik dvigubu pranašumu (38:21).

Per pirmuosius du kėlinius aikštelės šeimininkams net du krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių – Nikola Kaliničius (4/6 dvit., 1/2 trit.) įmetė 11, Marko Guduričius (2/4 dvit., 2/2 trit.) – 10.

Žalgiriečiams daugiausia taškų surinko A. White‘as, kuris visus savo 5 taškus pelnė dvikovos pradžioje. E. Ulanovas ir M. Grigonis pridėjo po 4.

3 kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 59:35 (15:13, 23:8, 21:14)

„Fenerbahče“ pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė sužaidus tris minutes, tačiau žalgiriečiams tuo pasinaudoti nepavyko (38:24).

Kauniečiams pagaliau pavyko atrasti lyderį puolime – M. Grigonis tapo pirmu žalgiriečiu pasiekusiu dviženklę pelnytų taškų ribą.

Visgi, tiek jam, tiek ir A. White‘ui labai trūko kitų komandos draugų pagalbos.

Tuo metu aikštelės šeimininkai toliau bėgo į priekį – ketvirčio viduryje jų persvara pasiekė jau 21 taško skirtumą (54:33).

4 kėlinys: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“ 76:43 (15:13, 23:8, 21:14, 17:8)

Lemiamas dvikovos kėlinys jau tebuvo formalumas, tačiau net ir turėdami milžinišką persvarą aikštelės šeimininkai nesustojo.

Abiejų ekipų treneriams tai buvo puiki proga išbandyti visus 12 rungtynėms registruotų žaidėjų.