Lietuvos vyrų rankinio rinktinė patyrė trečią nesėkmę atrankoje į 2020-ųjų metų Europos čempionatą. Mūsų šalies nacionalinė komanda išvykoje rezultatu 23:28 (13:16) nusileido Rumunijos rankininkams.

Rungtynės prasidėjo lygia kova ir susitikimo pradžioje mūsų rinktinei net buvo pavykę išsiveržti į priekį (4:3), tačiau pirmojo kėlinio viduryje į duobę ir vienu metu lietuvaičių atsilikimas išaugo net iki 6 įvarčių (7:13). Vis dėlto, kėlinį sėkmingiau pabaigusi Lietuvos rinktinė iki pertraukos atsilikimą sumažino iki 3 įvarčių (13:16).

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinei buvo pavykę priartėti iki 2 įvarčių (14:16), tačiau drausmingai žaidę rumunai arčiau mūsiškių neprisileido. V

iso antrojo kėlinio metu Lietuvos rinktinės deficitas svyravo nuo 3 iki 5 įvarčių. Likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių iki rungtynių pabaigos Lietuvos rinktinė turėjo puikią progą vėl sumažinti atsilikimą iki dviejų įvarčių, tačiau Povilo Babarsko metimą atrėmė rumunų vartininkas Ciprianas Iancu, o kitos varžovų atakos metu buvo pašalinti net du lietuviai – Žanas Gabrielius Virbauskas bei Vaidotas Grosas. Tuo pasinaudoję varžovai vėl padidino pranašumą iki (19:24). Nors per likusį laiką dar buvo pavykę priartėti (23:26), tačiau rumunai pergalės iš rankų neišleido ir Lietuvos rinktinė pralaimėjo 23:28.

Tai buvo pirmosios Lietuvos rinktinės rungtynės vadovaujant naujajam rinktinės treneriui Mindaugui Andriuškai. Atsakomasis Lietuvos ir Rumunijos rinktinių mačas jau šį sekmadienį bus žaidžiamas Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Neaišku ar sekmadienio rungtynėse Lietuvai galės padėti Jonas Truchanovičius, kuris antrojo kėlinio metu Rumunijoje patyrė traumą ir į aikštę vėliau jau nesugrįžo.

Lietuva: Povilas Babarskas, Jonas Truchanovičius, Mindaugas Dumčius po 3, Aidenas Malašinskas, Laurynas Palevičius, Mindaugas Grosas, Mindaugas Urbonas, Žanas Gabrielius Virbauskas po 2, Valdas Drabavičius, Vaidotas Grosas, Skirmantas Plėta, Tadas Stankevičius po 1.

Rumunija: Cosmin Grigoras 8, Gabrielis Bujoras 6, Alexandru Simicu 4, Adrian Rotaru 3.