Kauno „Žalgirio“ (15-15) ekipa sukūrė tikrą stebuklą ir pateko į Eurolygos atkrintamąsias varžybas.

Ketvirtadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 93:86 (25:27, 21:10, 20:23, 27:26) nugalėjo čempionų titulą ginančius Madrido „Real“ (22-8) krepšininkus.

Eurolygoje šeštą pergalę iš eilės iškovoję žalgiriečiai dar visai neseniai praktiškai neturėjo jokių galimybių prasibrauti į ketvirtfinalį, tačiau galingas reguliaraus sezono finišas viską apvertė aukštyn kojomis.

Žalgiriečiai turnyro lentelėje užėmė aštuntąją vietą, bei Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki 3 pergalių kovos prieš pajėgiausią reguliaraus sezono komandą Stambulo „Fenerbahče“.

Aikštelės šeimininkams šios rungtynės nieko nereiškė – karališkasis klubas turnyro lentelėje jau anksčiau buvo užsitikrinęs trečiąją vietą.

Modernios Eurolygos istorijoje tai buvo vos antra „Žalgirio“ pergalė prieš Madrido „Real“, nors komandos tarpusavyje jau yra sužaidusios 20 kartų.

„Real“: Walteris Tavaresas 22 (10/10 dvitaškių, 7 atk. kam.), Anthony Randolphas 17, Jaycee Carrollas 11.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 27 (10 atk. kam., 34 naud. bal.), Antanas Kavaliauskas 10, Leo Westermannas ir Aaronas White‘as po 9, Nate‘as Woltersas 8.

„Žalgiris“ šiame susitikime pataikė 56,8% dvitaškių (25/44), 36,8% tritaškių (7/19), bei 84,6% baudos metimų (22/26).

Tuo metu „Real“ puikiai atakavo iš dvitaškio zonos (30/50 – 60%), tačiau netradiciškai prastai metė tritaškius (4/21 – 19,1%). Kaip ir žalgiriečiai, aikštelės šeimininkai prametė 4 baudos metimus (14/18 – 77,8%).

Lietuvos čempionai atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (22-21), bei perėmė daugiau kamuolių (5-1), tačiau pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (35-36).

Abi komandos suklydo po 9 kartus.

Kauniečiai šiame mače vertėsi be kapitono Pauliaus Jankūno pagalbos, „Real“ ekipai negalėjo padėti Sergio Llullas.

Eurolygos ketvirtfinalio poros:

Stabulo „Fenerbahče“ – Kauno „Žalgiris“

Maskvos CSKA – Vitorijos „Baskonia“

Madrido „Real“ – Atėnų „Panathinaikos“

Stambulo „Anadolu Efes“ – „Barcelona Lassa“

STARTINĖS KOMANDŲ SUDĖTYS:

Madrido „Real“: Facundo Campazzo, Fabien Causeur, Santi Yusta, Anthony Randolphas ir Walteris Tavaresas.

Kauno „Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Aaronas White‘as, Edgaras Ulanovas ir Brandonas Daviesas.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 27:25

Susitikimo pradžioje „Real“ aukštaūgis Walteris Tavaresas pataikė du dvitaškius iš eilės, o aikštelės šeimininkai pirmavo 6:2.

Netrukus Leo Westermannas įsūdė du tritaškius iš eilės ir žalgiriečiai pirmą kartą šį vakarą išsiveržė į priekį (6:8).

Pirmajame dvikovos kėlinyje abi komandos sėkmingai rinko taškus. Svečiams iš Kauno sunkiai sekėsi stabdyti priekinę varžovų liniją, tačiau savo kozirių turėjo ir „Žalgiris“.

Per pirmąsias dešimt minučių abu svečių vidurio puolėjai Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas pelnė po 6 taškus.

2 kėlinys: „Real“ – „Žalgiri“ 37:46 (27:25, 10:21)

Antro ketvirčio pradžioje tęsėsi taškų medžioklė, tačiau iniciatyva jau priklausė žalgiriečiams.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ir toliau demonstravo puikų puolimą, bei galiausiai rado vaistų prieš varžovų atakas.

Kėlinio viduryje kauniečiai surengė mini spurtą, bei pirmą kartą šio vakaro akistatoje susikrovė 9 taškų persvarą (35:44), kurią išlaikė iki pat ilgosios pertraukos pradžios.

Per pirmuosius du kėlinius „Žalgirio“ gretose siautėjo po 10 taškų surinkę aukštaūgiai B. Daviesas (3/4 dvit., 4/4 baud., 5 atk.kam.) ir A. Kavaliauskas (5/7 dvit.).

Du tritaškius įmetęs L. Westermannas surinko 6.

„Real“ ekipai Gustavo Ayonas (4/6 dvit.) pelnė 8, W. Tavaresas (3/3 dvit.) 6.

Pirmoje mačo dalyje karališkasis klubas pataikė vos 1 tritaškį iš 10 bandymų.

3 kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 60:66 (27:25, 10:21, 23:20)

Antroji mačo dalis prasidėjo nervingai. Abi komandos tris minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, tačiau galiausiai tylą nutraukė tritaškį pataikęs Marius Grigonis (37:49).

Tuo metu „Real“ puolimas ir toliau buksavo, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai Madride jautėsi vis geriau.

Trečiajame kėlinyje likus žaisti tris minutes jų persvara siekė jau 16 taškų ribą (45:61).

Vis tik, galiausiai „Real“ žvaigždynas pabudo – ketvirčio pabaigoje surengė spurtą 15:5, bei gerokai sumažino atsilikimą iki žalgiriečių (60:66).

4 kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 86:93 (27:25, 10:21, 23:20, 26:27)

Aikštelės šeimininkai nemažino apsukų ir lemiamo ketvirčio viduryje po labai ilgos pertraukos vėl išlygino rezultatą (74:74), bei persvėrė jį savo naudai (77:76).

Visgi, žalgiriečiai rado jėgų atsitiesti, bei geriau sužaidę mačo pabaigą įsirašė svarbiausią pergalę šiame sezone.