Policijos reido rezultatai: skaičiai kalba patys už save

Lietuvoje nuo trečiadienio vyksta greičio matavimo reidas ir pirmieji rezultatai jau kalba už save: vien iki trečiadienio pietų sučiupti keli šimtai prasižengusių vairuotojų. Lietuvos kelių policija įspėja, kad nemažėjantys pažeidimų ir žūčių dėl greičio viršijimo skaičiai vis dažniau įpareigoja imtis tokių priemonių. O štai kai kurie pagauti prasižengusieji įspėjimų ir baudų nebijo, sako, kad greitį kaip viršijo, taip ir viršys.

Vienoje iš greičio matavimo reido vietų Vilniuje, Laisvės prospekte leistinas greitis – 60 km/h. Štai jau fiksuojamas pirmasis pažeidėjas.

„Ne pirmą ir ne paskutinį. Nu, tai kitaip neįmanoma, kitaip neįmanoma, čia užsignalins tave, neįmanoma kitaip“, – sako greitį viršijęs vyras.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Reidas Vilniuje

O čia kelių policininkas jau skiria baudą kitam pažeidėjui.

„Welcome to Vilnius, kaip sakoma. Eismas čia vyksta ganėtinai greitai ir net nepastebėjau. 15 eurų, pusė minimalios, pirmas kartas“, – sako įkliuvęs žmogus.

Lazeriniu greičio matuokliu policija trečiadienį nuo 6 ryto stabdė kiekvieną bent minimaliai viršijusį greitį.

Pareigūnų teigimu, pažeidėjų ilgai laukti nereikia, o vienas jų iki pietų viršijęs greitį daugiau nei 60 km/h, neteko vairuotojo pažymėjimo. Pasiteisinimų iš sustabdytųjų pasitaiko įvairiausių.

„Nemačiau, nežiūriu į spidometrą“, – teisinasi vairuotoja.

Visą parą vykusiame prevenciniame reide „Greičio maratonas“ reaguota į visus atvejus. Stabdomi net ir nuo 1 iki 10 km/val. greitį viršiję vairuotojai. Jie tik įspėjami.

REKLAMA

Viršijus šiuos rodmenis, gresia bauda nuo 12 iki 700 eurų, priklausomai nuo pažeidimo lygmens ir gali grėsti teisės vairuoti ar net transporto priemonės atėmimas. Lietuvos kelių policija pabrėžia, kad tokių priemonių imamasi dėl žiaurių greičio viršijimo keliuose padarinių.

„Šiemet įvyko 44 eismo įvykiai, kuriuose žuvo žmonės ir pusė iš jų vyko dėl greičio viršijimo. O pernai įvyko 170 eismo įvykių, kuriuose žuvo žmonės, ketvirtadalis iš jų vyko dėl greičio viršijimo“, – sako policijos atstovė Laura Salokaitė.

Specialistė taip pat sako, kad pernai vykusio to paties reido metu per vieną parą užfiksuotų pažeidėjų skaičius tik įrodė problemos mastą.

„Per visą parą, kai buvo vykdoma šis reidas, buvo nubausta beveik tūkstantis vairuotojų“, – pasakojo policijos atstovė.

Per praėjusius metus užfiksuota 270 tūkst. greičio pažeidimų, šiais metais kol kas – 25 tūkst. Šiandien iki pietų policininkai nubaudė per šimtą vairuotojų, greičio matuokliai užfiksavo maždaug dvigubai daugiau atvejų.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-04-04 10:25:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jeigu net 90proc. eismo dalyviu viršina taip vadinama „leistina greiti“ tai gal problema ne jų viršinime, o greičio limto nustatyme, toje vietoje ?
Atsakyti
-1

r
romas
2019-04-04 11:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
tiek bereikalingu zenklu,istisiniu juostu,visokiu saleliu ir gulinciu mentu dar niekad nebuvo privaryta,ir avarines situacijos bei pazeidimai nuo to tik dideja,ka parodo ivykiu suvestines.O su sviesom vazineti diena tai dar viena idiotiskumo apraiska....
Atsakyti
-3

Z
ZZZ
2019-04-04 13:53:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Absoliučiai saugus automobilis jei jo greitis 0kmph.
Įvesti nulinę toleranciją ir nebus jokių avarijų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų