Sekmadienį Prienų arenoje buvo sprendžiamas 2018-19 m. „Betsafe Futsal A lygos“ čempionų titulo likimas. Kauno „Vytis“ ir Gargždų „Pramogos-SC“ sužaidė atsakomąsias finalo rungtynes, kuriose kauniečiai įrodė savo pranašumą 6:2 ir apgynė praėjusiais metais iškovotą trofėjų.

Pirmąsias rungtynes „Vytis“ Gargžduose laimėjo 8:4, tad šios dienos akistatoje jiems užteko mažiausiai lygiųjų, jog švęstų pergalę.

Per pirmas kelias minutes įvarčių įmušta nebuvo, tačiau aikštėje dominavo „Vytis“, ilgiau kontroliuodamas kamuolį ir atlikdamas kelis pavojingus smūgius.Trečią mačo minutę ledai buvo pralaužti, kai brazilas Leandro suklaidino varžovą ir galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Žemaitijos komandos vartus.

„Pramogos-SC“ ekipai po trijų minučių pavyko išlyginti rezultatą Neilas Urba smūgiavo į vartų kampą, o kamuolys vartų liniją kirto pralėkęs Matsumoto tarp kojų.

Po šio įvarčio svečiai sukūrė dar kelis pavojingus epizodus, bet „Vyčiui“ apsiginti pavyko, o po kelių minučių jie dar kartą išsiveržė į priekį. Šįkart galingu šūviu įvartį įmušė kitas brazilas Eduardo.

Vieno įvarčio persvarą „Vyčiui“ šįkart pavyko išlaikyti kiek ilgiau, bet ne iki kėlinio pabaigos. 13 minutę Karolis Urbaitis išbėgo į greitą kontrataką ir smūgiavo tiksliai į tolimąjį vartų kampą. Po antrojo „Pramogos-SC“ įvarčio situacija ir vėl buvo panaši, kaip po pirmojo. Gargždų komanda pabandė greitai įmušti ir dar vieną įvartį, bet su pavojingais jų smūgiais „Vytis“ susitvarkė.

Nors iki kėlinio pabaigos tiek „Vytis“, tiek „Pramogos-SC“ dar turėjo neblogų šansų įmušti, bet jais komandos nepasinaudojo ir iš dėkingų situacijų nepataikydavo į vartus. Tai ir lėmė, kad pirmasis kėlinys pasibaigė lygiu rezultatu 2:2.

Visgi jau pirmą antrojo kėlinio minutę „Vytis“ rezultatą pakeitė ir vėl išsiveržė į priekį - iš arti pasižymėjo dar vienas brazilas Gilberto Cleitonas. Netrukus Kauno ekipa pirmą kartą šiame mače įgavo dviejų įvarčių persvarą, o ją sukūrė puikiai sužaidęs Lukas Sendžikas.

„Pramogos-SC“ pasiduoti neketino ir siekė kuo greičiau įmušti įvartį, tačiau kamuolys pataikė į virpstą, po to į skersinį, bet vartuose niekaip neatsidūrė. Savo progų neišnaudoję gargždiškiai greitai buvo labai skaudžiai nubausti. 34 minutę L. Sendžikas išbėgo vienas prieš vartininką ir įmušė penktąjį savo ekipos įvartį.

Turbūt tai galutinai palaužė svečių futbolininkus, kurie dar 38 minutę praleido šeštąjį įvartį, pelnytą iš varžovų aikštės pusės. Jį įmušė Eduardo, taip padėdamas tašką dvikovoje.

Lietuvos čempionais trečius metus iš eilės tapo „Vyčio“ futbolininkai, kurie šiame sezone taip pat jau į viršų kėlė LFF Futsal taurę. Kitą sezoną Kauno klubas varžysis UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose. „Pramogos-SC“ antrus metus iš eilės lieka antroje vietoje, o šį sezoną gargždiškiai taip pat pralaimėjo LFF Futsal taurės finale.

Trečią vietą „Betsafe Futsal A lygos“ atkrintamosiose varžybose užėmė Jonavos „Vikingai“, kurie palaužė Vilniaus „Turbotransfers“.