Nerezultatyviose ir klampiose rungtynėse Vilniaus „Rytas“ pabudo ketvirtajame kėlinye ir įspūdingai spurtavę įveikė Klaipėdos „Neptūną“. Po rungtynių abiejų komandų trenerių nuotaikos skyrėsi kaip diena ir naktis.

Ketvirtąjį kėlinį fantastišku spurtu 22:4 pradėjęs „Rytas“ su uostamiesčio ekipa susitvarkė 70:52 (15:14, 12:15, 11:11, 32:12).

„Neptūnui“ tai buvo nerezultatyviausios sezono rungtynės, tačiau priežasčių Kazys Maksvytis ieškojo ne savo komandoje, o teisėjų darbe.

„Šį sezoną leidžia kritikuoti, tai ir kritikuosiu. Privalau ginti savo komandą. Teisėjų darbas man nepatinka. Kiek šiandien buvo situacijų, kur sušvilpia už kažkokį kamuolio pamušimą. Ne tik šiandien, bet buvo labai daug situacijų šį sezoną.

Aš privalau ginti savo komandą, o už tai gaunu technines pražangas. Nežinau. Ar mes tą patį krepšinį žiūrime?“, – įpykęs kalbėjo K. Maksvytis.

Klaipėdiečių vairininkas, kalbėdamas apie gaunamas nuobaudas, netiesiogiai paprašė šalies krepšinio lygoje dirbančių žurnalistų, kad šie suskaičiuotų, kokį tikslų skaičių techninų pražangų skiria kiekvienas konkretus teisėjas.

Rungtynių pabaigoje pabudusio „Ryto“ trenerį Dainių Adomaitį labiausia džiugino auklėtinių gynyba.

„Sveikinimai komandai už gerą koncentraciją gynyboje. Ką akcentavome, tą ir išpildėme. Svarbiausia balansas, nes gera gynyba lygu geram puolimui.

Nepataikėme iš gerų situacijų, nepataikėm ir baudų metimų, bet svarbiausia išlikome koncentruoti ir tai matosi rezultate“, – dėstė D. Adomaitis.

Po šios pergalės vilniečiai tapo vienvaldžiais antrosios turnyrinės lentelės vietos savininkais.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 16, Arciomas Parachouskis 13 (14 atk. kam., 22 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 12, Derekas Needhamas 11, Arnas Butkevičius 7 (7 atk. kam.).

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 9 (7 atk. kam.), Paulius Dambrauskas 8, Deividas Gailius (5 atk. kam.) ir Laimonas Kisielius po 7, Jerai Grantas 4 (7 atk. kam.).