Kauno „Žalgirio“ (14-15) krepšininkų viltys pakliūti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas išlieka gyvos.

Penktadienio vakarą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po permainingos kovos išvykoje 72:68 (16:18, 18:20, 14:13, 24:17) palaužė Pirėjo „Olympiacos“ (14-15) klubo pasipriešinimą.

Tai buvo jau penktoji iš eilės žalgiriečių pergalė Eurolygoje, kurią pavyko pasiekti ir be Kaune likusio Pauliaus Jankūno pagalbos.

Savųjų nuostolių šiame susitikime turėjo ir „Olympiacos“, kurių gretose dėl traumų nerungtyniavo Vassilis Spanoulis ir Janis Strelniekas.

Buvo abejojama ir dėl Georgios Printezio, kuris susirgo, bei praleido rytinę treniruotę, tačiau graikas dvikovą pradėjo starto penkete.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė Aaronas White‘as, įmetęs 14 taškų (2/5 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 4/4 baudos), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą, blokavęs metimą ir surinkęs 17 naudingumo balus.

„Olympiacos“: Briante Weberis 26, Nikola Milutinovas 18 (12 atk. kam., 33 naud. bal.), Nigelas Williamsas-Gossas 8 (5 rez. perd.), Georgios Printezis 7 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 14, Brandonas Daviesas 1 (7 atk. kam., 6 kld.), Leo Westermannas 11 (3/8 tritaškiai), Marius Grigonis 10 (6/6 baudos metimai), Artūras Milaknis 9 (3/6 tritaškiai).

Žalgiriečiai šiose rungtynės taikliau atakavo iš visų pozicijų – 17/35 dvitaškiai (48,6%), 8/24 tritaškiai (33,3%), 14/16 baudos (87,5%).

Palyginimui, „Olympiacos“ pataikymas atrodė taip – 20/44 dvitaškiai (45,5%), 4/17 tritaškiai (23,5%) ir 16/22 baudos (72,7%).

Lemiamas ir tuo pačiu paskutines Eurolygos reguliaraus sezono rungtynes „Žalgiris“ balandžio 4-ąją dieną išvykoje žais prieš Madrido „Real“ (22-7).

Apie vietą ketvirtfinalyje galvojantys kauniečiai privalo ne tik įveikti Eurolygos čempionus, bet ir tikėtis palankių rezultatų iš kitų komandų.

STARTINIAI KOMANDŲ PENKETAI:

Pirėjo „Olympiacos“: Nigelis Williamsas-Gossas, Briante Weberis, Kostas Papanikolaou, Georgios Printezis ir Nikola Milutinovas

Kauno „Žalgiris“ Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White‘as ir Brandonas Daviesas.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Olympiacos“ – „Žalgiris“ 18:16

Pirmojo kėlinio metu geriau jautėsi aikštelės šeimininkai, kurie susitikimo pradžioje pirmavo 7:2.

Žalgiriečiams buvo pavykę priartėti iki minimumo (7:6), tačiau OLY netruks vėl atitrūko (15:8).

Vis tik, Š. Jasikevičiaus auklėtiniams galiausiai pavyko rasti laisvumo puolime, o sužaidus 10 minučių komandas skyrė vos keli taškai (18:16).

2 kėlinys: „Olympiacos“ – „Žalgiris“ 38:34 (18:16, 20:18)

Artūras Milaknis antro ketvirčio pabaigoje pataikė tritaškį ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė „Žalgirį“ į priekį (18:19)

Netrukus prabilo ir Leo Westermannas, po kurio taiklaus tolimo metimo kauniečiai įgijo 6 taškų pranašumą (18:24).

Šis žalgiriečių spurtas neišgąsdino Davido Blatto auklėtiniai, kurie per 4 žaidimo minutes susigrąžino persvarą į savo pusę (29:27).

Pirėjo klubui buvo pavykę atitrūkti 8 taškais (36:28), tačiau „Žalgiris“ iki ilgosios pertraukos pradžios kiek priartėjo (38:34).

Per pirmus du ketvirčius žalgiriečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 8 taškus įmetęs Aaronas White‘as (2/4 dvit., 4/4 baud.)

Po 6 taškus pridėjo Marius Grigonis ir L. Westermannas (2/4 trit.).

Tuo metu Pirėjo ekipos gretose siautėjo Briante Weberio (12 tšk., 2/3 trit.) ir Nikola Milutinovo (11 tšk., 7 išpr.praž., 4 atk.kam., 21 naud.bal.) duetas.

3 kėlinys: „Olympiacos“ – „Žalgiris“ 51:48 (18:16, 20:18, 13:14)

Kauno „Žalgiriui“ trečiasis kėlinys prasidėjo labai blankiai.

Per pirmąsias septynias ketvirčio minutes Š. Jasikevičiaus auklėtiniai pelnė vos 5 taškus.

Tuo pasinaudoję „Olympiacos“ krepšininkai pavojingai atitrūko (51:39).

Visgi, kauniečiai rado savyje jėgų atsitiesti, bei per likusias tris kėlinio minutes gerokai apkarpė aikštelės šeimininkų pranašumą (51:48).

4 kėlinys: „Olympiacos“ – „Žalgiris“ 68:72 (18:16, 20:18, 13:14, 17:24)

Lemiamą kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai iš Kauno, kurie savąjį spurtą pratęsė iki 14:0 (51:53).

Likus žaisti tris minutes „Olympiacos“ dar kartą persvėrė rezultatą (63:62), tačiau mačo pabaigoje sėkmė lydėjo Š. Jasikevičiaus kariauną.

Pačioje dvikovos pabaigoje varžovai dar bandė gelbėtis prasižengdami prieš M. Grigonį, tačiau kaunietis užtikrintai realizavo visus 4 baudos metimus, o „Žalgiris“ įsirašė gyvybiškai svarbią pergalę.