Jonas Valančiūnas pastaruoju metu demonstruoja vieną geriausių formų per savo visą karjerą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).

213 ūgio lietuvis šią savaitę sužaidė tris įspūdingas rungtynes, bei pagerino du asmeninius rekordus.

Akistatoje su Hiustono „Rockets“ jis pelnė 33 taškus, o kitame mače su Orlando „Magic“ atkovojo 24 kamuolius.

Uteniškis sėkmingai darbavosi iš peties ir paskutinėse rungtynėse prieš Minesotos „Timberwolves“.

Šią naktį Lietuvos laiku aukštaūgis per 26 minutes pelnė 20 taškų (6/14 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo tiek pat metimų, 4 kartus suklydo bei 5 sykius prasižengė.

Antrajame susitikimo kėlinyje JV rungtynes komentavusius amerikiečius du kartus privertė ištarti lietuvišką žodį „jėga“:

Pirmą kartą, kai įmetė tritaškį ir vėliau laimėdamas grumtynes po krepšiu.

Tiesa, mūsiškio atstovaujamas klubas patyrė pralaimėjimą 99:112 (25:25, 25:24, 18:35, 31:28).

Tai buvo jau ketvirtoji „Grizzlies“ nesėkmė per paskutines penkerias rungtynes, o po dvikovos rūbinėje pakalbintas J. Valančiūnas neslėpė nusivylimo.

„Negali būti jokių pasiteisinimų. Rungtynes pradėjome užtikrintai. Per pirmus du kėlinius puikiai atakavome krepšį, gerai gynėmės, tačiau vėliau kažkas nutiko ir mes tiesiog sugriuvome“,- sakė lietuvis.

JV per paskutines tris akistatas vidutiniškai po krepšiais sugriebia po 17,66 atšokusio kamuolio, kas yra didelė paspirtis jo komandai.

Prieš lietuviui atvykstant į Memfį, „Grizzlies“ buvo prasčiausiai dėl kamuolių kovojanti lygos komanda.

Pats J. Valančiūnas nėra linkęs per daug sureikšminti savo pasiekimų: „Toks mano darbas – atkovoti kamuolius, sutvarkyti reikalus po krepšiais. Būtent atkovotas kamuolys gynyboje užbaigia visos komandos gynybą ir aš privalau atlikti šį darbą.“

Kitose rungtynėse Memfio „Grizzlies“ namuose žais su Oklahomos „Thunder“.