Kauno „Žalgirio“ (11-15) krepšininkai Eurolygoje iškovojo antrą pergalę iš eilės.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje 85:79 (22:20, 26:15, 21:18, 16:26) įveikė Miuncheno „Bayern“ (12-14) klubą.

Tai buvo pirmas kartas modernios Eurolygos istorijoje, kai kauniečiams pavyko palaužti šią bavarų ekipą.

Pirmąsias tris tarpusavio akistatas laimėjo būtent vokiečių klubas, o šį sezoną Miunchene jie šventė pergalę 88:84.

Po šios pergalės „Žalgiris“ išsaugo teorines viltis patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau privalo laimėti visas likusias keturias akistatas.

Kauniečiai ketvirto kėlinio viduryje dar turėjo 18 taškų pranašumą (77:59), tačiau ketvirčio pabaigoje skirtumas gerokai apmažėjo.

Aikštelės šeimininkai šiame mače vertėsi be traumuotų aukštaūgių Antano Kavaliausko, Pauliaus Jankūno ir Lauryno Biručio pagalbos.

Tuo metu į rikiuotę sugrįžęs „Žalgirio“ įžaidėjas Nate‘as Woltersas aikštelėje praleido 8 minutes, pelnė 2 taškus ir 3 kartus prasižengė.

Kauniečių gretose naudingiausiai rungtyniavo Marius Grigonis.

Lietutis per 29 minutes įmetė 18 taškų (5/8 dvit., 5/5 baud.), išprovokavo 6 pražangas, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bei surinko 22 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18, Brandonas Daviesas 16 (7/12 dvit.), Leo Westermannas 12 (4/6 trit.), Thomasas Walkupas ir Edgaras Ulanovas – po 10.

„Bayern“: Nihadas Džedovičius 17, Devinas Bookeris, Derrickas Williamsas ir Vladimiras Lučičius – po 10.

Žalgiriečiai šiame mače pataikė visas mestas baudas (10/10) ir beveik pusę tritaškių (11/23), taip pat laimėjo kovą po krepšiais (28-22), perėmė daugiau kamuolių (6-5), tačiau dažniau klydo (12-9).

Abi komandos atliko po 19 rezultatyvių perdavimų.

Kitas Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žais kovo 20 dieną (trečiadienį) išvykoje prieš Tel Avivo „Maccabi“.

STARTINIAI KOMANDŲ PENKETAI

Kauno „Žalgiris“: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Aaronas White‘as, Edgaras Ulanovas, Brandonas Daviesas.

Miuncheno „Bayern“: Petteri Koponenas, Leonas Radoševičius, Vladimiras Lučičius, Maodo Lo, Danilo Barthelis.

DVIKOVOS EIGA

1 kėlinys: „Žalgiris“ – „Bayern“ 22:20

Rungtynės prasidėjo labai nervingai. Pirmuosius taškus komandos pelnė tik sužaidus tris pirmojo kėlinio minutes.

Vėliau ekipos keitėsi pelnytais taškais, o „Bayern“ žaidėjo Petteri Koponeno klaidomis pasinaudoję žalgiriečiai įgijo 4 taškų pranašumą (11:7).

Minutės pertraukėlės metu bavarų klubo stratego patarimų išklausę „Bayern“ krepšininkai netrukus vėl išsiveržė į priekį (11:12).

Ir nors likusį ketvirčio laiką priekyje dažniau buvo Šarūno Jasikevičiaus įgula, aikštelės šeimininkams taip ir nepavyko atitrūkti.

2 kėlinys: „Žalgiris“ – „Bayern“ 48:35 (22:20, 26:15)

Antro kėlinio pradžia priklausė „Žalgiriui“.

Žaidimo skonį pajutęs Artūras Milaknis įsmeigė du tritaškius iš eilės, o kauniečiai pirmą kartą įgijo 8 taškų pranašumą (35:27).

Netrukus iš snaiperio rolę puolime perėmę Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas padidino persvarą jau iki dviženklio pranašumo (44:31).

13 taškų pranašumą „Žalgiriui“ pavyko išlaikyti iki pat ilgosios pertraukos pradžios.

Per pirmus du kėlinius žalgiriečių gretose spindėjo net 16 taškų surinkęs B. Daviesas (7/9 dvit.), M. Grigonis pelnė 10, A. Milaknis (2/2 trit.) 8.

„Bayern“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 8 taškus pelnęs Devinas Bookeris (4/4 dvit.) ir 7 įmetęs Nihadas Dedovičius.

3 kėlinys: „Žalgiris“ – „Bayern“ 69:53 (22:20, 26:15, 21:18)

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė.

Žalgiriečiai toliau dominavo aikštelėje, o įpusėjus trečiam kėliniu komandas skyrė 18 taškų (62:44).

Bavarų klubui per likusį ketvirčio laiką pavyko nuveikti nedaug – arčiausiai jie buvo priartėję iki 15 taškų (66:51) skirtumo.

4 kėlinys: „Žalgiris“ – „Bayern“ 80:68 (22:20, 26:15, 21:18, 16:26)

Per anksti lengva pergale patikėję žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje žaidimo kontrolę atidavė „Bayern“.

Įsibėgėjęs bavarų klubas surengė spurtą 9:0 ir likus žaisti 4 minutes komandos skyrė jau vienaženklis skirtumas (77:68).

Netrukus Edgaras Ulanovas įsmeigė du tritaškius iš eilės, bei atrodė, kad grąžina ramybę į „Žalgirio“ kiemą (83:71).

Tačiau „Bayern“ nepasidavė, bei sumažino atsilikimą iki 5 taškų (83:78).