Kauno „Žalgirio“ ir Šarūno Jasikevičiaus bėdos tęsiasi. Nuo pat rungtynių pradžios Klaipėdoje strigę žalgiriečiai LKL čempionate trečią kartą iš eilės nusiledo vietos „Neptūnui“.

„Neptūnas“ namuose dominavo visos dvikovos metu ir triumfavo 81:71 (23:15, 25:22, 16:19, 17:15)

Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiojo kėlinio metu susikrovė rekordinį 14 taškų pranašumą (64:50), tačiau du Edgaro Ulanovo tritaškiai iš eilės prieš lemiamą ketvirtį grąžino intrigą (64:56).

Vis dėlto, ketvirtajame ketvirtyje žalgiriečiai ir toliau atrodė sutrikę, Simas Galdikas likus 4 minutėms pataikė dvitaškį beveik nuo tritaškio linijos ir „Neptūnas“ darkart įgavo dviženklę persvarą (74:64).

Kitoje aikštelės pusėje Marius Grigonis prametė abu baudų metimus ir tapo aišku, kad žaliai-baltiems sekmadienio vakarą išsigeblėti greičiausiai nebepavyks.

Tas pats M. Grigonis likus 3 minutėms prasižengė puolime, užsidirbo penktąją pražangą ir, lydimas gausiais aplodismentais, privalėjo palikti rungtynes.

Deividas Gailius likus 2 minutėms dar smeigė tritaškį (80:68) ir praktiškai „uždarė“ klausimą dėl dvikovos nugalėtojo.

Ankstesnes dvi komandų tarpusavio akistatas taip pat laimėjo K. Maksvyčio auklėtiniai: 75:60 Kaune ir 98:93 Klaipėdoje.

K. Maksvyčiui tai buvo tryliktoji pergalė prieš Kauno „Žalgirį“.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16, Tomas Delininkaitis 14, Simas Galdikas 12 (9 atk. kam.), Jerai Grantas ir Osvaldas Olisevičius po 8.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 22, Leo Westermannas 17, Edgaras Ulanovas 11, Aaronas White'as 9, Marius Grigonis 6.