32
Kauno „Žalgiris” – Podgoricos „Budučnost” akimirkos (nuotr. Fotodiena.lt)

Artūro Milaknio dėjimas dviem rankomis greitoje atakoje per varžovą dar antrajame kėlinyje augino Kauno „Žalgirio“ (9-14) pranašumą iki dviženklio, tačiau niekaip neužsikūrę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai vargo iki paskutinių minučių, bet galiausiai namie palaužė Podgoricos „Budučnost“ (6-19).

32

Pilnutėlėje arenoje rungtyniavę kauniečiai varžovus įveikė 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14).

Ketvirto kėlinio pradžioje dukart NBA čempionas Norrisas Cole’as pataikė ketvirtą savo tritaškį ir „Budučnost“ pirmavo 67:64. Vis tik tada „Žalgiris“ atsakė spurtu 8:0 ir susigrąžino persvarą 72:67.

Vėliau žalgiriečiai jau maitino kamuoliais Brandoną Daviesą ir naudojosi tuo, kad varžovai buvo surinkę penkias asmenines pražangas.

„Žalgiris“ šiame mače net kelis kartus bandė atitrūkti, tačiau niekaip nepabaigdavo pradėto darbo. Antrame kėlinyje kauniečiai po netikėto A.Milaknio dėjimo greitoje atakoje dviem rankomis įgijo dviženklę persvarą 39:29, bet greitai ją išvaistė ir prieš pertrauką teliko trijų taškų pranašumas.

Trečio kėlinio pradžioje „Žalgiris“ vėl surengė spurtą ir atitrūko septyniais taškais, bet varžovus vis priartėdavo po kiekvieno žalgiriečių mėginimo.

Galiausiai jie išsiveržė į priekį, o po N.Cole’o tritaškio paskutinėmis sekundėmis prieš ketvirtą kėlinį svečiai pirmavo 62:60.

Tačiau svarbiausiu metu susiėmę Lietuvos čempionai paskutinių dešimties minučių atkarpą laimėjo 24:14.

Po slogesnio etapo ir žaidybinės duobės puikias rungtynes sužaidė mačo išvakarėse sūnaus sulaukęs Brandonas Daviesas. Centras pelnė 21 tašką (8/13 dvit., 5/8 baud.) atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir surinko 34 naudingumo balus.

16 taškų pridėjo Marius Grigonis, 14 Thomas Walkupas (6 rez. perd.), 12 Edgaras Ulanovas.

„Žalgirį“ į neviltį varęs N.Cole’as surinko 26 taškus (5/11 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.).

„Žalgiris“: B.Daviesas 21, M.Grigonis 16, Th.Walkupas 14, E.Ulanovas 12, A.White’as 8, A.Milaknis 7, P.Jankūnas 3, R.Jokubaitis 2, L.Westermannas 1.

„Budučnost“: N.Cole’as 26, E.Jacksonas 12, D.Williamsas 10.

Komandų statistika: „Žalgiris“ – „Budučnost“

Dvitaškiai: 24/40 – 22/40

Tritaškiai: 4/13 – 7/19

Baud. met.: 24/32 – 11/11

Atk. kam. (puolime): 29 (6) – 27 (7)

Rez. perd.: 22 – 10