Titulą ginanti Vilniaus „Ryto“ (1-0) jaunimo ekipa įtikinama pergale pradėjo tarptautines „Adidas Next Generation Tournament“ pirmenybes Kaune. Sostinės komanda 92:66 (28:14, 25:21, 19:9, 20:22) nugalėjo Kopenhagos (0-1) jaunimą.

Pirmame kėlinyje varžovai iš Danijos bandė kabintis į rungtynes, tačiau vilniečiai tvirtai jas pradėjo ir jau po pirmųjų minučių pirmavo 28:14. Pirmoje antrojo ketvirčio pusėje vilniečiai ir toliau didino pranašumą, tačiau nedidelį spurtą antroje jo pusėje surengę varžovai skirtumą kiek sumažino ir į didžiąją pertrauką „Rytas“ keliavo pirmaudamas 53:35.

Pirmoje rungtynių pusėje sostinės komanda pataikė 5 tritaškius iš 11, atliko net 16 rezultatyvių perdavimų ir perėmė 7 kamuolius. „Rytą“ į priekį vedė 13 taškų pelnęs ir 6 kamuolius atkovojęs Marek Blaževič bei 9 taškus ir 2 rezultatyvius perdavimus pridėjęs Augustas Marčiulionis.

Po didžiosios pertraukos „Rytas“ nesumažino apsukų, puikiai sužaidė kėlinį ir įtvirtino užtikrintą pranašumą. Ketvirtajame žaidimas kiek susilygino, tačiau varžovai spurto surengti jau nesugebėjo.

Vilniečiams 14 taškų pelnė 17-metis M.Blaževič, kuris pridėjo ir 7 atkovotus kamuolius, 2 perimtus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus. Antras pagal naudingumą buvo A.Marčiulionis, kuris surinko 20 bei pelnė 11 taškų.

Šeštadienį „Ryto“ jaunimo komandos laukia dvejos rungtynės B grupėje, o į turnyro finalą pateks tik pirmąją vietą užėmusi komanda. Tiesiogines mačų transliacijos galite rasti „Adidas Next Generation Tournament“ oficialiame puslapyje.

„Rytas“: M. Blaževič (7 atk. kam.) ir H. Pivorius po 14, Ą. Tubelis 12, A. Marčiulionis 11 (4 rez. perd.), E. Jermolajevas 9.