Kauno „Žalgiris“ (8/14) ketvirtadienio vakarą patyrė itin skaudžią nesėkmę Barselonoje ir apsunkino savo galimybes patekti į Eurolygos atkrintamąsias.

Žalgirieičiai išvykoje 72:78 (20:23, 18:22, 24:15, 10:18) krito prieš „Barcelona Lassa“ (13/9) klubą.

Šarūno Jasikevičiaus kariauną į priekį vedė rezultatyviausias Eurolygos sezono rungtynes sužaidusio Artūro Milaknio tritaškiai, tačiau ketvirtajame kėlinyje jų pritrūko.

Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ buvo priekyje (60:62), bet šeimininkai spurtavo 11:4 ir nuo tos akimirkos rungtynių kontrolę perėmė į savo rankas.

Š. Jasikevičius rungtynėmis tikrai neliks patenkintas. Kauniečiai darkart subyrėjo pačioje pabaigoje – lemiamame ketvirtyje viso pavyko pelnyti 10 taškų, komanda praleido 18 ir didelės intrigos susitikimo pabaigoje nebeatkūrė.

Žalgiriečiams sunkiai sekėsi kovoti dėl kamuolių (28 prieš 37). Iš to sekė ir itin didelis pražangų kiekis. Tiesa, jų skaičius akivaizdžiai kėlė rimtų abejonių tiek patiems krepšininkams, tiek žiūrovams.

„Barca“ viso metė net 26 baudų metimus, kai savo ruožtu „Žalgiris“ tai bandė vos 6 kartus.

Pirmąkart į priekį kauniečiai išsiveržė trečiojo kėlinio pabaigoje, kai savo įspūdingą tritaškių pasirodymą pratęsė viso 17 taškų (0/1 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud. met.) pelnęs A. Milaknis.

„Žalgirio“ lyderiais neįprastai šiame sezone tapo antrosios linijos žaidėjai. Brandonas Daviesas ir Antanas Kavaliauskas kartu pelnė 12 taškų, o Nate'o Wolterso ir A. Milaknio duetas surinko 32.

Trenerio sprendimu aikštelėje nepasirodė amerikietis Derrickas Waltonas.

Tai buvo antroji Š. Jasikevičiaus auklėtinių nesėkmę prieš „Barcelona“ ekipą ir tampa panašu, kad patekti į tolimesnį Eurolygos etapą ir pakartoti praėjusių metų sėkmę bus itin sunku.

Viso „Žalgiriui“ lieka 8 rungtynės, o komanda po pralaimėjimo lieka 13-oje vietoje.

„Barcelona Lassa“: Adamas Hanga 14, Kevinas Seraphinas 12, Ante Tomičius 11, Thomas Heurtelis ir Pierre'as Oriola po 10.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17 (5/8 trit., 2/2 baudos), Nate'as Woltersas 15 (6/11 dvit., 1/5 trit., 7 rez. perd.), Aaronas White'as 10, Brandonas Daviesas ir Edgaras Ulanovas po 8, Thomas Walkupas, Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas po 4, Marius Grigonis 2.

Tiesioginę šių rungtynių vaizdo transliaciją galėjote stebėti interneto platforma tvplaypremium.lt, bei televizijos kanalu „TVPlay Sports“.

Rungtynių eigą tiesiogiai galėjote sekti kartu su portalu tv3.lt:

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Barcelona Lassa“: Kevinas Pangosas, Chirsas Singletonas, Kyle'as Kuričius, Victoras Claveras, Ante Tomičius

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas, Nate'as Woltersas, Aaronas White'as, Marius Grigonis, Artūras Milaknis.

Ketvirtas kėlinys: (78:72)

Š. Jasikevičiaus kariauna patiria keturioliktą Eurolygos sezono nesėkmę (78:72).

Šeimininkai surengia spurtą 11:4. Susikurto pranašumo „Barca“, panašu, nebeiššvsaistys.

Trečias kėlinys: (60:62)

24-ąjį tašką trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ pelno iki jo pabaigos likus dar pusantros minutės. Lemiamą kėlinį žalgiriečiai pradeda būdami žingsniu priekyje (60:62).

A. Milaknis smeigia penktą savo tritaškį ir „Žalgiris“ lygina rezultatą (56:56).

A. Kavaliauskas pataiko antrą dvitaškį iš vidutinio nuotolio ir žalgiriečiai artėja (48:43).

Pirmas dvi minutes komandoms taškų pelnyti nepavyko, o vėliau K. Kuričius ir N. Woltersas apsikeičia tritaškiais.

Antras kėlinys: (45:38)

Š. Jasikevičius kviečia komandą į pasitarimą. A. Tomičius pelno du taškus ir išprovokuoja žalgiriečių pražangą, o ekipas skiria jau 9 taškai.

„Barca“ bėga į priekį (39:34). E. Ulanovas rungtyniauja rezultatvyiausiai ir yra pelnęs 8 taškus.

Antrame kėlinyje komandoms atakuoti sekasi sunkiau, tačiau Edgaras Ulanovas pataiko antrą savo tritaškį besibaigiant laikui ir priartina kauniečius iki vieno taško (31:30)

Pirmas kėlinys: (23:20)

N. Woltersas pataiko metimą paskutinę kėlinio sekundę ir sumažina atsilikimą iki 3 taškų.

Daug problemų puolime „Žalgiris“ neturi, tačiau gintis sekasi sunkiau (18:16).

Rungtynes įspūdingu dėjimu pradeda Aa. White'as, o „Žalgirį“ išvykoje palaiko taip triukšmingai, kad gali pasirodyti, jog kauniečiai žaidžia namuose.