18
Rungtynių akimirkos (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Lemiame mūšyje dominavęs Vilniaus „Rytas“ sumindė „Monaco“ krepšininkus ir pirmą kartą per ketverius metus pateko tarp aštuonių stipriausių Europos taurės komandų.

18

Vilniečiai namie „gyvenk arba mirk“ rungtynėse nugalėjo traumų išretintą svečių ekipą 90:68 (25:14, 21:15, 26:24, 18:15) ir prasimušė į turnyro ketvirtfinalį.

Jame jau laukia „Valencia“ klubas. Ketvirtfinalio serijos bus žaidžiamos kovo 5-13 dienomis. Komandos žais iki dviejų pergalių.

Rungtynes „Siemens“ arenoje stebėjo 8421 žmogus – tai naujas „Ryto“ rekordas šio sezono Europos taurės varžybose.

Paskutinį kartą „Rytas“ Europos taurės ketvirtfinalyje žaidė 2014-2015 m. sezone ir tada šio etapo neįveikė.

„Rytą“ į pergalę vedė D.J.Seeley, pelnęs 21 tašką (4/10 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), Artiomas Parachouskis pridėjo 18 taškų (7/8 dvit., 4/6 baud.) ir atkovojo 11 kamuolių.

Varžovams Sergejus Gladyras surinko 16 taškų (4/6 trit.). „Rytas“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 41:19 ir suklydo tik 9 kartys. Vilniečiai geriau atakavo ir iš toli – 8/21 (38,1 proc.) prieš 6/20 (30 proc.).

Trečiadienį „Rytas“ neleido suabejoti savo pranašumu nuo pat pirmųjų minučių – pirmajame kėlinyje šovė į priekį 17:2 ir nors varžovai vienu metu sumažino atsilikimą iki vienženklio, netrukus lietuviai vėl susikrovė didesnį pranašumą ir jį išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Trečiame kėlinyje po įspūdingo Artiomo Parachouskio prasiveržimo nuo tritaškio linijos ir dėjimo komandas jau skyrė 20 taškų (63:43).

„Monaco“ į Vilnių atvyko be dviejų lyderių – traumas patyrusių Paulo Lacombe ir Geraldo Robinsono.

„Rytas“: D.J.Seeley 21, A.Parachouskis 18, R.Stipčevičius 11, E.Bendžius 10, A.Butkevičius, M.Echodas ir Ch.Krameris (8 rez. perd.) po 8, D.Sirvydis 3, M.Blaževičius 2, M.Normantas 1, A.Piliauskas ir M.Girdžiūnas taškų nepelnė.

„Monaco“: E.Kikanovičius 17, S.Gladyras 16, L.Joneas 11.

Ketvirtas kėlinys: „Rytas“ – „Monaco“

„Rytas“ varžovams net neleido pagalvoti apie galimą atsipalaidavimą ir sugrįžimą į rungtynes - įpusėjus kėliniui pirmavo 80:58.

Trečias kėlinys: „Rytas“ – „Monaco“ 72:53 (25:14, 21:15, 26:24)

„Rytas“ turėjo 19 taškų pranašumą, bet S.Gladyrius surinko 5 taškus iš eilės ir sumažino „Monaco“ atsilikimą iki 41:55. Nenorėdamas dar didesnio varžovų spurto Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės.

Po įspūdingo Artiomo Parachouskio prasiveržimo nuo tritaškio linijos ir dėjimo komandas jau skyrė 20 taškų (63:43).

Antras kėlinys: „Rytas“ – „Monaco“ 46:29 (25:14, 21:15)

Kėlinio viduryje „Monaco“ užsidirbo nesportinę pražangą stabdydami A.Parachouskį ir po R.Stipčevičiaus dvitaškio „Rytas“ susigrąžino didžiausią turėtą persvarą rungtynėse 36:21.

A.Parachouskiui sėdus ant suolo „Rytas“ turėjo šiek tiek problemų gymyboje prieš varžovų centrus, bet nuspėjamai ir blankiai žaidę prancūzai nesugebėjo priartėti prie šeimininkų. Įpusėjus rungtynėms „Rytas“ užtikrintai artėjo pergalės link ir pirmavo 46:29.

Per pirmą rungtynių pusę „Monaco“ pataikė vos 2 tolimus metimus iš 11. „Rytą“ į priekį tempė D.J.Seeley, pelnęs 14 taškų ir 10 pridėjęs E.Bendžius.

Pirmas kėlinys: „Rytas“ – „Monaco“ 25:14

E.Bendžius ir D.J.Seeley smeigė po tritaškį ir sužaidus tris minutes „Rytas“ pirmavo 10:2. Tai varžovų trenerį Sašą Filipovskį privertė prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės.

„Rytas“ toliau bėgo į priekį, kol varžovai buvo pasimetę – 17:2. D.Sirvydis sudėtingu dvitaškiu paskutinę sekundę pabaigė kėlinį, po kurio vilniečiai tvirtai pirmavo 25:14.

***

„Top 16“ etapo E grupėje šios ekipos jau buvo susitikusios ir Monake po įtemptos kovos pergalę pasiekė šeimininkai 75:70.

Šį kartą mūšis bus kiek kitoks. Vilniečių komandoje nebeliko Dominique’o Suttono, o „Monaco“ į sostinę atskrido be dviejų labai svarbių žaidėjų, patyrusių traumas.

Jiems nepadės Paulas Lacombe ir Geraldas Robinsonas. P.Lacombe Europos taurėje rinkdavo po 11 taškų, sugriebdavo 5,1 kamuolio ir atlikdavo 4 rezultatyvius perdavimus. G.Robinsonas rinkdavo 9,3 taško.

Ketvirtfinalyje šių rungtynių nugalėtojų jau laukia galingoji „Valencia“ ekipa.