Kauno „Žalgirio“ (8-13) krepšininkams nepavyko nutraukti Maskvos srities „Chimki“ (8-13) komandos prakeiksmo.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tris kėlinius demonstravo gerą krepšinį, tačiau per lemiamas 10 minučių ne iš tolo nepriminė savęs.

Išvykoje žaidęs ‚Žalgiris“ 64:74 (17:19, 20:17, 19:11, 8:27) pralaimėjo Rusijos klubui, bei susikomplikavo savo padėtį kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Tai buvo pirmoji Rimo Kurtinaičio vadovaujamos komandos pergalė Eurolygoje, po to kai lietuvis praėjusią savaitę perėmė ekipos vairą iš graiko Georgio Bartzoko.

Duobėje esantys kauniečiai Eurolygoje patyrė šeštą pralaimėjimą per paskutines septynerias rungtynes.

„Žalgiris“ išvykoje nelaimi nuo gruodžio mėnesio vidurio, kai nugalėjo Stambulo „Daruššafaka“.

„Chimki“ laimėjo kovą po krepšiais (35-34), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19-17), bei pataikė beveik pusę savo mestų tritaškių (11/24 – 45,8%).

Abi komandos suklydo po 12 kartų. Žalgiriečius „palaidojo“ netradiciškai prastas dvitaškių metimų pataikymas (14/38 – 36,8%), nors tolimi metimai krito pakankamai solidžiai (9/21 – 42,9%).

„Chimki“: Jordanas Mickey 20 (7/12 dvit., 9 atk. kam.), Malcolmas Thomasas 16 (8 atk. kam.), Tony Crokceris 14 (4/5 trit.), Jegoras Vialcevas ir Dee Bostas po 9.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15 (3/8 trit., 6/6 baud.), Nate'as Woltesas 10 (2/8 dvit.), Edgaras Ulanovas 9 (5 atk. kam.), Brandonas Daviesas 7 (6 atk. kam.), Deonas Thompsonas (3/8 dvitaškiai, 5 atk. kam.) ir Thomasas Walkupas po 6.

„Chimki“ ekipa laimėjo jau septintąsias iš eilės tarpusavio rungtynes stipriausioje Europos klubinio krepšinio lygoje.

Pasiekti pergalės jiems nesutrukdė net ir komandos lyderių Aleksejaus Švedo ir Anthony Gillo traumos.

Tuo metu į žalgiriečių gretas sugrįžo Antanas Kavaliauskas, kuris prieš tai dėl traumos buvo praleidęs 6-is susitikimus iš eilės.

Kitas Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žais vasario 7 dieną (ketvirtadienį) išvykoje prieš „Barcelona“ klubą.

STARTINIAI KOMANDŲ PENKETAI:

Maskvos srities „Chimki“: Dee Bostas, Tony Crockeris, Malcolmas Thomasas, Andrejus Zubkovas, Charlesas Jenkinsas.

Kauno „Žalgiris“: Nate‘as Woltersas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 19:17

Rungtynės pamaskvėje prasideda greita sparta – sužaidus keturias minutes beveik viską pataikę Maskvos srities „Chimki“ krepšininkai pirmavo 13:9.

Šarūnas Jasikevičius jau pirmo kėlinio viduryje suteikė šansą po traumos į aikštelę sugrįžusiam Antanui Kavaliauskui.

Netrukus buvo paskelbta pirmoji šios dvikovos minutės pertraukėlė, kai švieslentėje degė lygūs skaičiai (13:13).

Antroji ketvirčio pusė abiem komandoms jau nebuvo tokia rezultatyvi – po pirmų 10-ies minučių pirmavo aikštelės šeimininkai (19:17).

Žalgiriečiai vien per pirmą kėlinį puolime atkovojo net 6-is atšokusius kamuolius.

2 kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 36:37 (19:17, 17:20)

Antrajame kėlinyje tęsėsi apylygė kova. Mariaus Grigonio tritaškis žalgiriečius po ilgos pertraukos pagaliau vėl išvedė į priekį (23:25).

Po šio epizodo svečiai iš Kauno sustojo puolime, bei per tris minutes nepelnė nė taško. Tuo pasinaudojęs Rusijos klubas įgijo 6 taškų pranašumą (31:25).

Per likusį kėlinio laiką Š. Jasikevičiaus auklėtiniai kantriai vijosi priešininkus, pora kartų buvo išlyginę rezultatą.

Galiausiai Edgaro Ulanovo taiklus metimas su antro kėlinio sirena išvedė žalgiriečius į priekį (36:37).

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgirį“ į priekį vedė 10 taškų įmetęs M. Grigonis, 9 pridėjo E. Ulanovas.

Aikštelės šeimininkų gretose Malcolmas Thomasas pelnė 9 taškus, Jordanas Mickey – 8.

3 kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 47:56 (19:17,17:20, 11:19)

Po ilgosios pertraukos „Chimki“ tris minutes nepelnė nė taško, tačiau „Žalgiriui“ iš šios situacijos nepavyko nieko išpešti (38:39).

Vis tik, netrukus sekė kauniečių mini spurtas 10:3, po kurio svečiai pirmą kartą šiame susitikime įgijo 8-ių taškų pranašumą (41:49).

Aikštelės šeimininkams buvo pavykę priartėti (47:51), tačiau Thomasas Walkupas smeigė tritaškį, A. Kavaliauskas pridėjo dvitaškį ir prieš lemiamas 10 minučių „Žalgiris“ išliko priekyje (47:56).

4 kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 74:64 (19:17,17:20, 11:19, 27:8)

Lemiamo ketvirčio pradžioje dominavę aikštelės šeimininkai per keturias minutes panaikino visą turėtą „Žalgirio“ pranašumą ir netgi išsiveržį į priekį (59:58).

Ketvirtajame kėlinyje tragiškai žaidę kauniečiai taip ir nesugebėjo sugrįžti į rungtynes, bei Rusiją palieka skaudžiai nusvilę nagus.