30
Rungtynių akimirkos (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniaus „Ryto“ (1-2) krepšininkai ilgai pirmavo, tačiau paskutinėmis rungtynių akimirkomis išleido pergalę iš rankų Europos taurės „Top 16“ etapo rungtynėse. Vilniečiai po pratęsimo 86:94 (15:13, 21:20, 21:22, 22:24, 7:15) nusileido Berlyno ALBA (2-1).

30

Į Vilnių po trejų „Ryte“ praleistų metų sugrįžęs Rokas Giedraitis pelnė 23 taškus (5/6 dvit., 3/7 trit., 4/4 baud.). Jis buvo rezultatyviausias savo ekipoje. Daug bėdų „Rytui“ pridarė Luke’as Sikma, pridėjęs 19 taškų, 12 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvius perdavimus ir 33 naudingumo balus. 15 taškų pelnė Martinas Hermannssonas, 10 Stefnas Peno.

„Rytui“ po 16 taškų pelnė Artiomas Parachouskis (10 atk. kam., 24 n.b.) ir D.J.Seeley (1/6 trit.). 13 taškų pridėjo Eimantas Bendžius (2/8 trit.), 10 Martynas Echodas.

Vilniečiai realizavo vos 7 tritaškius iš 27 (25,9 proc.). „Rytas“ po pralaimėjimo nukrito į paskutinę F grupės vietą, ALBA po pirmo rato žengia antra. „Rytas“ ir ALBA susitiks jau kitą antradienį Vokietijoje ir tada vilniečiams bus būtinas revanšas.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai šiose rungtynėse pasiekė sezono lankomumo rekordą – rungtynes stebėjo 6215 žmonių. Tarp jų buvo ir vienas itin garsus krepšinio pasaulio žmogus – Toronto „Raptors“ prezidentas Masai Ujiri, keliaujantis po visą Europą.

Visos rungtynės klostėsi itin atkakliai ir nė vienai ekipai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Sužaidus dvi minutes ketvirtame kėlinyje R.Giedraitis įsūdė tritaškį ir ALBA pirmavo 61:57, bet tada „Rytas“ dviejų minučių atkarpą laimėjo 13:2, o spurtą vainikavo E.Bendžiaus įspūdingas dėjimas su pražanga greitame puolime.

„Rytas“ pirmavo 70:63, bet tada R.Giedraitis pataikė tritaškį nuo lentos, ALBA pelnė greitus taškus ir priartėjo iki 70:72.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei ALBA nepasinaudojo proga išlyginti rezultatą ir netrukus pažeidė taisykles prieš Artiomą Parachouskį. Baltarusio ranka sudrebėjo abu kartus, bet ALBA prarado kamuolį ir nusprendė nebepažeidinėti taisyklių.

D.J.Seeley prametė dvitaškį, o ALBA metimą „nupūtė“ A.Parachouskis, varžovams palikdamas 11 sekundžių.

Vokiečiai kamuolį po minutės pertraukėlės patikėjo Nielsui Giffey, kuris žaidė vienas prieš vieną ir pataikė sudėtingą dvitaškį. Likus žaisti 3,6 sekundės rezultatas tapo lygus 79:79.

Vilniečiai kamuolį atidavė D.J.Seeley, bet šis paslydo ir pavėluotai paleido metimą, kuris buvo taiklus. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime ALBA prametė ir likus žaisti 40 sekundžių „Rytas“ turėjo šansą lyginti rezultatą. Vis tik Ch.Kramerio tritaškis net nelietė lanko ir vilniečiai turėjo pažeidinėti taisykles. Viską vainikavo R.Giedraičio tolimas metimas su sirena, lėmęs svečių pergalę 94:86.