Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tik sėkmingo spurto dėka sekmadienį negavo dar vieno antausio Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kur 73:69 Panevėžyje palaužė „Lietkabelį“. Po šios pergalės Šarūnas Jasikevičius davė atsaką kritikams ir pasakė, kaip kauniečiai turi išlipti iš duobės.

Dar likus žaisti mažiau negu keturias minutes aikštės šeimininkai turėjo penkių taškų persvarą (66:61). Vis dėlto prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei kauniečių deficitas siekė vos vieną tašką (65:66).

„Žalgiris“ sugebėjo apsiginti kitoje aikštės pusėje, o ketvirtasis iš eilės Mariaus Grigonio taškas persvėrė rezultatą svečių naudai – 67:66. M. Grigonis prie savo krepšio pademonstravo gerą gynybą, o po jo rezultatyvaus perdavimo du taškus pridėjo ir Brandonas Daviesas (69:66).

Po minutės pertraukėlės Vaidas Kariniauskas gavo bloką, Jamaras Wilsonas prametė iš vidutinio nuotolio, o N. Woltersas baudų metimais įtvirtino „Žalgirio“ pergalę (71:66).

„Rungtynės buvo prastos. Sąžiningai, gerų jų ir nesitikėjau. Norėjau laimėti bent keleta taškelių. Esame išsibalansavę. Žaidėjų pastangos puikios, bet galva yra perpildyta visokiomis mintimis. Kažkas neleidžia koncentruotis į žaidimą. O tai yra, galvoju, keturi pralaimėjimai. Atsiranda nervingumas, kad ir yra pastangos, gero krepšinio negali rodyti“, – saviškių žaidimą vertino treneris.

Jis kartu pripažino, kad išgyventi sunkų laikotarpį nepadeda ir tai, kad vienerias rungtynes veja kitos.

„Per paskutines kelias rungtynes matau daug gerų ženklų. Reikėjo pergalės, ją pasiekėme ir einame toliau, tikėdamiesi, kad tas labai sunkus laikotarpis yra už nugaros.

Ateina komandos gyvenime tokie periodai, tu iš jų turi išlipti su charakteriu, buvimu kartu, atsidavimu komandai ir sistemai. Kitas kelias neegzistuoja“, – apie „Žalgirio“ kelią iš duobės sakė jis.

Š.Jasikevičius atsakė ir kritikams, kurie beda į kauniečių vienpusišką puolimą ir vengimą mesti tritaškius.

„Visų pirma reikia turėti, kam mesti tuos tritaškius. Ir kas svarbiausia, juos reikia susikurti. Varžovai nėra kvaili ir žino, kad tritaškius mes Marius Grigonis ir Artūras Milaknis. O manęs tai visai nejaudina, nes žinau, kad su mūsų komanda ir sistema, esame viena geriausiai puolančių Eurolygoje. Galbūt ne šiai dienai. Kiekvienas laisvas žmogus meta. Jeigu ieškome sliekų, tai tritaškiai yra..“, – atsikirto Šaras.