50 minučių drama Prienuose baigėsi „Skycop“ pergale

Svarbioje „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje – itin dramatiška didelę persvarą iššvaisčiusios Prienų „Skycop“ (5-10) komandos pergalė.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namie po dviejų pratęsimų 96:93 (22:13, 19:11, 12:18, 12:23, 31:28) triumfavo prieš Kėdainių „Nevėžį“ (2-13).

Lemtingu tapo Vytenio Lipkevičiaus tritaškis, pataikytas antrajame pratęsime likus žaisti 38 sekundes. Po jo prieniškiai išsiveržė į priekį 92:89.

Likusį laiką komandos keitėsi taikliais baudų metimais, kol paskutiniosiomis sekundėmis lemiamoje atakoje netaikliai iš toli atakavęs Adonte Parkeris galiausiai leido šeimininkams džiaugtis pergale.

Pirmoje susitikimo pusėje dominavę „Skycop“ krepšininkai trečiojo kėlinio viduryje dar triuškino varžovus 49:28, tačiau „Nevėžis“ sugebėjo atsitiesti.

Kėdainių klubo vyriausiasis treneris Darius Dimavičius išvarė nesėkmingai žaidusį lyderį Chauncey Collinsą į rūbinę, o be jo likęs „Nevėžis“ pradėjo vytis varžovus.

Puolime įsibėgėję svečiai laimėjo atkarpą 25:8 bei ketvirtojo kėlinio viduryje sumažino atsilikimą iki 4 taškų – 53:57.

M. Bruesewitzas ketvirtajame kėlinyje likus žaisti minutę tritaškiu padidino „Skycop“ persvarą iki 7 taškų (65:58), bet paskutinę minutę penkis taškus iš eilės pelnęs Ignas Labutis priartino „Nevėžį“ 63:65.

Negana to, paskutinėmis sekundėmis prieniškiai suklydo, o kamuolį perėmęs Gabrielius Maldūnas persivarė jį per visą aikštę ir pataikęs iš po krepšio išlygino rezultatą 65:65.

Prienų ekipa dar turėjo 6 sekundes savo atsakymui, o paskutinę sekundę teisėjai sušvilpė pražangą prieš Darjušą Lavrinovičių, tačiau galimai pergalingų baudos metimų jam mesti neleido – po vaizdo peržiūros pražanga buvo anuliuota.

Pratęsime M. Bruesewitzas smeigė dar du svarbius tritaškius ir leido „Skycop“ atitrūkti 76:70, bet svečiai ir vėl išsigelbėjo – likus žaisti 2 sekundes rezultatą išplėšė ir antrąjį pratęsimą išplėšė Adonte Parkeris.

Penkių pralaimėjimų seriją nutraukę prieniškiai Kėdainių ekipos nesėkmių seriją pratęsė iki aštuonių.

Kitose rungtynėse antrajame kėlinyje tritaškiais Alytaus „Dzūkiją“ užbombardavusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ panaikino 16 taškų deficitą ir įsirašė dar vieną pergalę.

Charakterį pademonstravę pasvaliečiai po atkaklios kovos įveikė alytiškius 86:77 (12:25; 29:18; 19:16; 26:18).

Nors dzūkai antrajame kėlinyje sugebėjo įgyti 16 taškų pranašumą (28:12), pasvaliečiai ginklų sudėti nesiruošė. Net septynis tritaškius per ketvirtį pataikiusios „Pieno žvaigždės“ antrąjį kėlinį laimėjo 29:18 ir į ilgąją pertrauką išėjo turint vos dviejų taškų deficitą (41:43).

Alytiškiai po ilgosios pertraukos ir vėl bandė nutolti nuo varžovų (52:45), tačiau svečiai iš Pasvalio ir vėl varžovų persvarą ištirpdė. „Pieno žvaigždės“ prieš lemiamą ketvirtį sugebėjo persverti rezultatą (60:59), o ketvirtajame pradėjo bėgti nuo savo varžovų (70:64).

Dzūkai buvo sumažinę atsilikimą iki dviejų taškų (68:70), tačiau „Pieno žvaigždės“ spurtavo 9:1 ir įgijo dviženklį pranašumą – 79:69.

Nors dzūkai likus žaisti 33 sekundes sumažino deficitą iki 5 taškų (77:82), išsigelbėti aikštės šeimininkai nesugebėjo.