61
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“ rungtynių akimirka (nuotr. Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgiris“ (13-1) po nesėkmės Eurolygoje reabilitavosi iškovodamas nesudėtingą pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

61

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 79:55 (18:9, 20:17, 23:10, 18:19) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ (2-12) bei pasiekė aštuntąją pergalę iš eilės.

Rezultatyviausiai žalgiriečių gretose rungtyniavo 13 minučių ant parketo praleidęs Brandonas Daviesas, kurio sąskaitoje – 16 taškų ir 17 naudingumo balų.

Antras pagal rezultatyvumą buvo karjeros rungtynes žaidęs Rokas Jokubaitis, per 21 minutę pelnęs 11 taškų, atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 19 naudingumo balų.

Šeimininkai prieš pat šį mačą prarado vyriausiąjį trenerį Ramūną Cvirką, kuris pareiškė norą palikti savo postą bei atsiskyrė nuo komandos. Jai šįkart vadovavo asistentas Darius Dimavičius.

Jau antrojo kėlinio pradžioje „Nevėžis“ atsiliko 11:21, o atsiplėšę svečiai nesigręžiojo atgal bei vėliau savo pranašumą tik didino.

„Nevėžis“: Regimantas Miniotas 9, Gabrielius Maldūnas 8, Nikita Balašovas 7.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 16 (13 min.), Rokas Jokubaitis 11 (6 rez. perd.), Laurynas Birutis 10, Artūras Milaknis ir Derrickas Waltonas po 8.

Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) komanda rungtyniavo be dviejų legionierių, bet nepaisant to 76:70 (15:18, 21:18, 22:20, 18:14) svečiuose palaužė Utenos „Juventus“ (6/8) ekipą.

Tris pirmuosius kėlinius abi komandos žengė koja kojon ir maksimalus pranašumas, kurį abi buvo įgavusios, siekė 6 taškus. Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ ėmė kiek labiau kontroliuoti situaciją (58:56), tačiau persvara buvo trapi.

Kuomet „Juventus“ susigrąžino minimalų pranašumą (62:61), svečiai atsakė atkarpa 7:0, bet ją nutraukė Martinas Gebenas su Arvydu Šikšniumi – 66:68. Uteniškiams trūko ir taip retai mestų baudų metimų tikslumo, o likus dviem minutėms Stefanas Sinovecas pataikė svarbų dvitaškį – 74:70.

Šeimininkai, atkovoję kamuolį puolime, progų neišnaudojo, tuo tarpu Pauliaus Valinsko metimas beveik įtvirtino „Lietkabelio“ pergalę. Likus 36 sekundėms Dovis Bičkauskis tritaškio nepataikė, o po A. Šikšniaus pražangos panevėžiečiams beliko išsaugoti kamuolį likusias 13 sek.

„Lietkabelis“ rėmėsi aštuoniais žaidėjais, kadangi komandai nepadėjo legionieriai Marko Čakarevičius ir Jamaras Wilsonas.

„Lietkabelis“: Žiga Dimecas 18 (6 išpr. praž.), Saulius Kulvietis 13, Vaidas Kariniauskas 10 (8 rez. perd.), Paulius Valinskas 9, Mindaugas Kupšas 8, Donatas Tarolis 7, Simas Jasaitis 6, Stefanas Sinovecas 5 (8 atk. kam.).

„Juventus“: Martinas Gebenas ir Aleksandras Zacharovas – po 13, Dovis Bičkauskis 12 (5 atk. kam., 11 rez. perd.), Arvydas Šikšnius 10 (0/4 trit.), Karolis Guščikas 8, Vaidas Čepukaitis ir Gytis Radzevičius – po 5.

Uteniškiai metė 11 baudų metimų, iš kurių pataikė 6 (54 proc.), „Lietkabelis“ lengvų šansų taip pat daug neturėjo (7/10 – 70 proc.).

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (6-8) namuose 96:86 (30:18, 24:23, 23:19, 19:26) pranoko „Šiaulių“ (2-12) krepšininkus ir nutraukė jų dviejų pergalių seriją.

Į pergalę šeimininkus vedė tik antrąjį mačą nuo sugrįžimo į Lietuvą žaidęs Žygimantas Skučas. Debiutinėse rungtynėse prieš Prienų „Skycop“ tik 1 tašką pelnęs puolėjas šįkart įmetė 20 taškų, sugriebė 9 atšokusius kamuolius bei surinko 25 naudingumo balus.

Pasvalio ekipa pamatus pergalei padėjo jau pirmojo kėlinio pabaigoje, kai surengė spurtą 11:0 bei atitrūko 33:18. Po pertraukos „Pieno žvaigždės“ nemažino apsukų ir pradėjo varžovų triuškinimą. Trečiojo ketvirčio pradžioje šeimininkai pirmavo jau 72:53.

Paskutinysis susitikimo kėlinys tebuvo formalumas, kurio metu 42 proc. taiklumu (8/19) iš toli atakavę pasvaliečiai išsaugojo dviženklę persvarą ir šventė užtikrintą pergalę, leidusią turnyrinėje lentelėje pakilti į šeštąją poziciją.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 20 (9 atk. kam.), Jay Threattas 16, Dagoberto Pena 14.

„Šiauliai“: Ignas Vaitkus 22, Antanas Udras 14 (9 atk. kam.), Arminas Urbutis 12.