Rokas Stipčevičius sužaidė įspūdingas rungtynes ir atvedė Vilniaus „Rytą“ (4-5) į itin svarbią pergalę Europos taurės turnyre bei praktiškai atvėrė kelią į „Top 16“ etapą. Viso mačo metu Turine pirmavęs „Rytas“ sugriuvo ketvirtame kėlinyje ir turėjo žaisti pratęsimą, kuriame jau gelbėjo lietuviai.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 101:96 (29:22, 18:14, 22:21, 17:29, 15:10) palaužė blogiausią turnyro komandą Turino „Fiat“ (0-9). NBA legendos Larry Browno treniruojama Italijos ekipa yra vienintelė Europos taurės komanda, neiškovojusi nė vienos pergalės.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai dar pirmavo 16 taškų skirtumu, bet kėlinį pralaimėjo 17:29 ir turėjo žaisti pratęsimą.

Ši pergalė beveik atvėrė „Rytui“ kelią į kitą turnyro etapą - tarp šešiolikos stipriausių. Belieka sulaukti Baro „Mornar“ pralaimėjimo Frankfurte. Jei juodkalniečiai vis tik laimėtų, reikėtų pergalės tarpusavio mače kitą savaitę arba nepralaimėti didesniu nei 23 taškų skirumu.

Lietuvos vicečempionus į priekį vedė R. Stipčevičius, pelnęs net 31 tašką (3/5 dvit., 6/10 trit., 7/7 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, perėmęs tris kamuolius ir surinkęs 41 naudingumo balą.

Puikų dublį įsirašė ir Martynas Echodas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 24 naudingumo balus.

M. Girdžiūnas pridėjo 12, D. Suttonas 11, A. Butkevičius 10 taškų.

Vilniečius į neviltį varė varžovų tritaškiai. Jie jų realizavo net 17/28 (60,7 proc.). „Rytas“ pataikė 12/33 tritaškių (36,4 proc.).

„Fiat’ komandai 26 taškus pelnė Dallasas Moore’as, 18 Daringtonas Hobsonas, 14 Carlosas Delfino.

Vilniečiai jau pirmajame kėlinyje įgijo 14 taškų pranašumą, bet greitai jį išvaistė. Vilniečiai beveik viso mačo metu pirmavo apie dešimties taškų skirtumu, o ketvirtojo ketvirčio pradžioje komandas jau skyrė 16 taškų.

Vis tik tai nebuvo pabaiga – Turino amerikiečiai pradėjo šaudyti tritaškius ir mažino atsilikimą vos iki dviejų taškų.

Likus žaisti 15 sekundžių „Rytas“ pirmavo 86:83, bet D. Suttonas gavo techninę pražangą už tai, kad mindamas liniją trukdė išsimesti kamuolį varžovams.

„Fiat“ baudą pataikė ir dar turėjo kamuolį – T. Carras išprovokavo E. Bendžiaus pražangą ir išlygino rezultatą. Kitoje pusėje to paties E. Bendžiaus metimas iš vidutinio nuotolio nepasiekė tikslo ir teko žaisti pratęsimą.

Lietuviai jame atsiliko 92:94, bet A. Butkevičius smeigė tritaškį, M. Girdžiūnas pridėjo dvitaškį ir likus žaisti 50 sekundžių „Rytas“ turėjo trijų taškų pranašumą.

Kitoje atakoje A. Butkevičius blokavo varžovų metimą ir galiausiai pridėjo dar du taškus.