Fantastišką sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) žaidžiantis Domantas Sabonis nesiliauja stebinęs.

Penktadienio naktį Lietuvos laiku Kalifornijos valstijoje lietuvio atstovaujamas Indianos „Pacers“ klubas išvykoje 96:104 (15:38, 35:18, 25:27, 21:21 ) suklupo prieš LeBrono Jameso vedamą Los Andželo „Lakers“ ekipą.

Šiame susitikime legendinio Arvydo Sabonio atžala užfiksavo įspūdingą statistiką.

Dvikovą nuo atsarginių žaidėjų suolelio pradėjęs lietuvis aikštelėje praleido 29 minutes, per jas pelnė 20 taškų (5/12 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir blokavo vieną varžovų metimą.

Vidurio puolėjui iš Lietuvos tai buvo antros rungtynės iš eilės, kai kildamas nuo suolelio jis pelnė bent 20 taškų ir sugriebė bent 15 atšokusių kamuolių.

Domantas tapo pirmuoju NBA krepšininku nuo 1992 metų, kuriam dvi rungtynes iš eilės pavyko užfiksuoti tokius skaičius kylant nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Paskutinį kartą tokį įspūdingą pasiekimą užfiksavo tuometinis Sietlo „SuperSonics“ puolėjas Shawnas Kempas.

Domantas Sabonis šiame NBA sezone aikštelėje vidutiniškai praleidžia po 24,8 minutes.

Per šį laiką lietuvis pelno 15 taškų, atkovoja 10 kamuolių ir atlieka 3,2 rezultatyvaus perdavimo.

65,2% taiklumu iš žaidimo atakuojantis aukštaūgis pagal šį rodiklį užima trečią vietą NBA lygoje.