Penktadienio vakarą baigėsi „dviguba” Eurolygos savaitė. 9-asis varžybų turas buvo nesėkmingas Kauno „Žalgiriui”, tačiau neįtikėtiną stebuklą sukūrė ir šventę savo gerbėjams padovanojo turnyro autsaideriai Podgoricos „Budučnost” klubas.

Jie iškovojo vos antrąją pergalę šiame Eurolygos sezone, bet šis vakaras Juodkalniečiams įsimins ilgam. „Budučnost” namuose rezultatu 92:93 (21:17, 28:18, 18:30, 25:28) įveikė Masvkos CSKA ekipą.

CSKA po dviejų kėlinių buvo priekyje net 14 taškų skirtumu (49:35). Vis tik užsispyrę balkanai trečią kėlinį sužaidė įspūdingai ir prieš lemiamą ketvirtį komandas jau skyrė 2 taškai (65:67).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Budučnost” pirmąkart išlygino rezultatą ir tapo aišku, kad CSKA laukia itin karšta rungtynių atomazga.

39-ą minutę po Edwino Jacksono tritaškio Podgoricos ekipa išsiveržė į priekį (91:89) ir pakėlė visą areną ant kojų.

Per likusį laiką svečiai spėjo darkart persverti rezultatą į savo pusę, tačiau ilgai užtrukusi paskutinė šeimininkų ataka visgi buvo sėkminga ir CSKA išsigelbėti nebespėjo (93:92).

Po istorinio triumfo sunkiai emocijas valdė „Budučnost” strategas Aleksandras Džikičius. Jis džiaugėsi tarsi ką tik būtų iškovojęs ausko medalius ar laimėjęs visą Eurolygos turnyrą.

Tiesa, jo džiaugsmą galima pateisinti. „Budučnost” tapo pirmąja komanda, kuriai šiame Eurolygos sezone pavyko įveikti CSKA.

„Budučnost“: Earlas Clarkas 18 (3/4 tritaškiai), Nemanja Gordičius 17 (7 rez. perd.), Danilo Nikoličius 14 (4/7 tritaškiai), Coty Clarke'as 12.

CSKA: Nando De Colo 19 (6 rez. perd.), Willas Clyburnas 15, Alecas Petersas (18 naud. bal.) ir Cory Higginsas po 12.