Penktadienio vakarą principiniame senų varžovų mače Eurolygoje Atėnų „Panathinaikos“ namuose 93:80 įveikė Pirėjo „Olympiacos“ klubą.

17 taškų įmetęs Lukas Lekavičius sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir pagal pelnytus taškus buvo geriausias laimėjusios komandos žaidėjas.

Pasibaigus akistatai lietuvis sulaukė ekipos draugų pagyrų, nors pats savo pasirodymo nesureikšmino.

„Tai buvo labai svarbios rungtynės. Čia nėra jokių pasiteisinimų. Visiems vienodos sąlygos. Norime laimėti visas tokias sunkias rungtynes“, - sakė L.Lekavičius.

Solidų įžaidėjo pasirodymą išskyrė „Panathinaikos“ žvaigždės Jamesas Gistas ir Nickas Calathesas.

„Mūsų aukštaūgiai gerai žaidė mačo pabaigoje ir labai gerą žaidimą rodė Lekavičius. Mes patikimai gynėmės ir tai yra svarbiausia, norint laimėti tokius mačus“, - sakė N.Calathesas.

„Manau, kad prie šios pergalės labiausiai prisidėjo du vyrukai. Vienas iš jų yra Thanasis Antetokounmpo, kuris trečiajame kėlinyje įnešė labai daug energijos ir ją išlaikė iki mačo pabaigos. Jis tikrai mus įkvėpė.

Kitas vyrukas yra Lekavičius. Jis padėjo mums pajudėti į priekį gynyboje ir puolime. Šie žaidėjai ėmėsi iniciatyvos ir mes juos sekėme“, - sakė J.Gistas.

Būtent L. Lekavičiaus svarbus tritaškis likus žaisti kiek daugiau nei minutę galutinai palaidojo „Olympiacos“ šansus išsigelbėti.

Lietuvis šiame Eurolygos sezone ant parketo vidutiniškai praleidžia po 13 minučių, per kurias pelno 7,3 taško, atlieka 1,7 rezultatyvaus perdavimo ir renka 7,7 naudingumo balo.