Vilniaus „Ryto“ (1/2) krepšininkai Europos taurės varžybose patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai trečio turo rungtynėse namuose 61:70 (13:13, 21:22, 16:23, 11:12) pralaimėjo Frankfurto „Skyliners“ (2:1) klubui.

Po pirmosios rungtynių pusės ekipas skyrė minimalus skirtumas (34:35), tačiau trečio kėlinio metu svečiai iš Vokietijos pabėgo į priekį ir vilniečiams taip ir nepavyko susigrąžinti iniciatyvos.

Šiame susitikime Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pataikė vos vieną tritaškį metimą iš vienuolikos bandymų.

Aikštelės šeimininkus taip pat pražudė 15 klaidų. „Skyliners“ suklydo 9-is kartus.

Primename, jog Vilniaus klubas sezono starte namuose 80:72 nugalėjo Malagos „Unicaja“,o praeitą savaitę svečiuose 73:86 pralaimėjo Kazanės UNICS.

„Rytas“ ateinantį trečiadienį (spalio 24 d.) „Siemens“ arenoje kovos prieš visas tris žaistas akistatas pralaimėjusį Turino „Fiat“ klubą.

„Rytas“: D.J.Seeley 19, Dominique’as Suttonas ir Evaldas Kairys (9 atk. kam.) po 11, Eimantas Bendžius 7.

„Skyliners“: Erikas Murphy 23 (4/8 tritaškiai, 9 atk. kam.), Jasonas Clarkas 14, Traeus Bellas-Haynesas 11.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – Frankfurto „Skyliners: 13:13

Svečiai iš Frankfurto savo pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė sužaidus keturias minutes. Aikštelės šeimininkai po Denniso Seeley metimo pirmavo 10:2.

Po šalto dušo atsigavę „Skyliners“ krepšininkai palyginti greitai persvėrė rezultatą savo naudai – 11:10.

Pirmajame kėlinyje abi komandos sunkiai rinko taškus – po 10-ies minučių kovos švieslentėje degė lygus rezultatas (13:13).

2 kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – Frankfurto „Skyliners“ 34:35 (13:13, 21:22)

Antrajame ketvirtyje abiem komandoms pagaliau atsirišo krepšys. Įpusėjus kėliniui minimalia persvara džiaugėsi svečiai iš Vokietijos (23:24).

Nors vilniečiai stengėsi iš paskutiniųjų, prieš ilgąją persvarą trapiu pranašumu mėgavosi „Skyliners“.

„Ryto“ gretose per pirmus du kėlinius rezultatyviausiai rungtyniavo 13 taškų įmetęs D.Seeley.

Aikštelės šeimininkai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (18-9), tačiau prametė visus 6-is mestus tritaškius.

3 kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – Frankfurto „Skyliners“ 50:58 (13:13, 21:22, 16:23)

Po ilgosios pertraukos D.Adomaičio auklėtiniams buvo pavykę kiek atitrūkti nuo varžovų (48:42), tačiau vokiečių klubo legionierius Jasonas Clarkas pelnė 10 taškų iš eilės, o aikštelės šeimininkai dar užsidirbo ir nesportinę pražangą (48:54).

Prieš lemiamas 10 minučių sostinės krepšininkai turėjo 8-ių taškų deficitą – 50:58.

4 kėlinys: Vilniaus „Rytas“ – Frankfurto „Skyliners“ 61:70 (13:13, 21:22, 16:23, 11:12)

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Rytui“ nepavyko prisivyti vokiečių. Likus žaisti 5-ias minutes „Skyliners“ pirmavo 59:66.

Panašią persvarą svečiai išlaikė iki pat mačo pabaigos.

PRIEŠ RUNGTYNES:

Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis prieš šią dvikovą vardino stipriąsias priešininkų puses.

„Frankfurto „Skyliners“ labai pavojinga komanda. Jie daug atakų rengia pirmoje fazėje, per pirmąsias 6–8 sekundes. Kamuolį atkovoję žaidėjai greitai su juo gali perbėgti visą aikštelę arba paduoti metikams.

Heslipas yra labai išreikštas metikas ir jį gerai suranda tam tikrose situacijose. Didžiausias jų privalumas tas, kad tas pats treneris dirba šeštą sezoną, todėl sistema aiški. Yra žaidėjų, kurie rungtyniauja ilgą laiką komandoje“,- sakė D.Adomaitis.

2016-ais metais Vokietijos krepšinio lygoje žaidęs Dominique Suttonas ragino nenuvertinti priešininkų.

„Vokietijos krepšinio lygis yra tikrai neblogas ir man patiko ten žaisti. Kiek prisimenu, Frankfurto „Skyliners“ buvo komanda, kuri mėgo fizinį krepšinį. Daugelio jie yra nurašomi anksčiau laiko, tačiau kautis jie moka. Kalbant apie trečiadienio rungtynes, aš tikiuosi, jog mes diktuosime rungtynių eigą nuo pačios pradžios ir neatiduosime jiems iniciatyvos. Jokiais būdais negalime atsipalaiduoti, nes jie tikrai moka žaisti krepšinį“, - kalbėjo D.Suttonas.