REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo „valstiečiai“ siūlo riboti interneto televiziją ir radiją, suteikiant išskirtinę teisę Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) blokuoti turinį, kanalą ir prieigą prie jo interneto vartotojams.

Seimo „valstiečiai“ siūlo riboti interneto televiziją ir radiją, suteikiant išskirtinę teisę Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) blokuoti turinį, kanalą ir prieigą prie jo interneto vartotojams.

REKLAMA

Tai padaryti LRTK galėtų vienašališkai nustačiusi, kad interneto televizija ar atskirų programų kūrėjai kuria ir transliuoja turinį apie tai nepranešę komisijai. Šiuo metu interneto televizijoms nereikia licencijų, o norėdami nutraukti jų veiklą LRTK turi kreiptis į administracinį teismą, rašoma partijos pranešime spaudai.

„Šiandien Lietuvoje turime stiprią ir inovatyvią interneto televiziją – „Laisvės TV“, turime nemažai socialiniuose tinkluose įtakingų vaizdo tinklaraštininkų, kurie laisvai reiškia savo nuomonę, rengia laidas, kviečia į jas pašnekovus, jų veiklai licencijos nereikia. „Valstiečių“ siūlomos nutarimo nuostatos suteiktų įrankį valstybei kontroliuoti „Youtube“ ir kitose platformose šiuo metu skleidžiamą vaizdo tinklaraštininkų ir interneto televizijų turinį“, – siūlomą nutarimą vertina liberalė Aušrinė Armonaitė.

Priėmus siūlomą nutarimą komisija galėtų duodi privalomus nurodymus prieglobos paslaugų teikėjams (pvz., „Youtube“, „Vimeo“, taip pat – naujienų portalai, kuriuose yra skelbiamos laidos) skubiai pašalinti turinį arba panaikinti galimybę vartotojams jį pasiekti, t. y. – gali įpareigoti pašalinti televiziją iš platformos. LRTK taip pat galėtų nurodyti interneto tiekėjams panaikinti galimybę pasiekti turinį. Net jei turinio kūrėjai praneš apie savo veiklą, komisija gali imtis tyrimo siekdama nustatyti, ar jų kuriamas turinys nepažeidžia įstatymų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kad prieš transliuojant reikės įspėti komisiją, yra viena. Antra yra tai, ką komisija darys po to – ar ji tikrins turinį, ar jį prižiūrės, ir kaip elgsis, jeigu bus pažeistas komisijos supratimas apie tai, koks tas turinys turėtų būti“, – akcentuoja parlamentarė.

REKLAMA

Norėdami atšaukti sprendimą turinio kūrėjai turėtų bylinėtis su LRTK teisme, o iki teismo sprendimo kanalas neveiktų ir jo turinys vartotojams būtų neprieinamas.

Kalbant pavyzdžiais – jei „Laisvės TV“ neinformuos komisijos apie tai, kad kuria vaizdo įrašus, LRTK gali nuspręsti „uždaryti“ platformą.

„Valstiečiai“ ploja katučių – dar vienas užčiauptas kanalas. Tokios sąlygos galiotų bet kuriam vaizdo ar garso turinio kanalui internete – pradedant didžiųjų naujienų portalų kuriamais vaizdo įrašais ir baigiant individualiais autoriais, periodiškai kuriančiais savo vaizdo tinklaraščius, jei LRTK nuspręs, kad tai – interneto televizijos kanalas. O komisija turėtų didelę interpretacijos laisvę – nei siūlomame Seimo nutarime, nei įstatymuose nėra aiškiai apibrėžta, kas yra interneto televizija.

REKLAMA
REKLAMA

„Interneto kontrolė visų pirma būdinga nedemokratinėms valstybėms (Kinija čia pasiekusi įspūdingų laimėjimų!) – juk jis buvo sukurtas kaip laisva apsikeitimo duomenimis, nepažeidžiančiais įstatymų, erdvė. Dar daugiau: interneto kontrolė reikalautų sudėtingų technologijų ir papildomų finansinių išteklių. Bet valdantieji, atrodo, ištikimi savo „pagrindinei linijai“: visomis išgalėmis mažinti nepriklausomos raiškos galimybes, drausti ir kontroliuoti tai, kas jiems neparanku“, – sako Seimo narys dr. Arūnas Gelūnas.

Šiuo nutarimu Seimas pakeistų nuostatus, kurie reguliuoja LRTK veiklą ir nustatytų naujas pareigas ir prievoles trečiajam subjektui – interneto radijams ir televizijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tvirtinant Seimo posėdžio darbotvarkę Liberalų sąjūdžio frakcija prašė išimti šį klausimą iš jos, tačiau Seimas tam nepritarė. Jei Seimas pritars nutarimui, jis keliaus komitetų svarstymui ir po jų išvadų grįš į Seimo salę.

LRTK yra Seimui atskaitinga institucija, prižiūrinti ir reguliuojanti Lietuvos teritorijoje veikiančius programų transliuotojus, retransliuotojus, televizijos programų ir atskirų programų platintojus internete bei užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų