REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
25
Konferencijoje Ž. Grigaitis papasakojo apie savo ligą (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kurį laiką slėpęs ir neseniai viešai prabilęs apie klastingą ligą Žilvinas Grigaitis taip paskatino kitus neužmiršti apie savo sveikatą ir tikrintis. Prieš metus dar sveikam verslininkui medikų konstatuotas prostatos vėžys buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus.

25

Kurį laiką slėpęs ir neseniai viešai prabilęs apie klastingą ligą Žilvinas Grigaitis taip paskatino kitus neužmiršti apie savo sveikatą ir tikrintis. Prieš metus dar sveikam verslininkui medikų konstatuotas prostatos vėžys buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus.

REKLAMA

Šiandien vyras atskleidė viešumo kainą ir pateikė visus trūkumus bei privalumus būnant viešu žmogumi.

 

Nėra paprasta

Pasak vyro, buvimas viešumoje neatėjo per vieną dieną: „Sujungęs visus elementus – verslo, saviraiškos ir savišvietos, gavau tokius rezultatus. Išgarsėjau po televizijos laidų vedimo, tikriausiai recepto, kaip išgarsėti nėra.

Reikia pačiam pasverti ir pagalvoti ar tikrai to nori, to reikia ir ar sugebėsi suvaldyti. Vertėtų pasverti visus pliusus ir minusus. Nuo viešumos galimas ir nukentėti tiek pačiam, tiek šeimai, reikia labai drąsiai apsibrėžti tam tikra tikslą.“

REKLAMA
REKLAMA

Įžvelgė viešumo pliusus: „Tam tikrose mano gyvenimo etapuose, kai reikėjo valdyti verslą ir įvedinėti į Lietuvą tam tikrus prekybinius ženklus, kadangi išmaniau visą tai ir mokėjau laviruoti tarp visų šių sričių, man viešumas padėjo.

REKLAMA

Nebenorint būti viešu žmogumi, tiesiog lengva juo nebebūti. Tiesiog nebereikia eiti į renginius, savęs viešai demonstruoti ir dalyti interviu.“

Aukšta viešumo kaina

Vadovaujasi viena taisykle: „Reikia save kontroliuoti ir žinoti, kad per daug viešumo taip pat nėra gerai. Negalima būti ir dalyvauti visur. Visko mano gyvenime buvo ir viešumo kaina pakankamai aukšta, bet nesigailiu, gyvenime reikia viską išbandyti.“

Žilvinas stengiasi save išbandyti visose situacijose: „Aš esu toks žmogus, kuria įdomi viską išbandyti ir pažinti save įvairiose situacijose. Šiuo principu ir vadovaujuosi, kad nepabandęs niekada negali žinoti, o taip pat komentuoti.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak verslininko, Australijos aukštuomenė skiriasi nuo Lietuvos garsenybių: „Žinoma, ši šalis žymiai didesnė, tačiau situacija ir viešumo kaina yra žiauresnė. Ten yra kedenama viskas – su kokio automobilio padangomis yra važinėjama, tiek aptariami šeimos ir meilės reikalai. Australijoje visi platesnių pažiūrų, ten nėra ribų, kurių negalima būtų peržengti.“

„Australijoje yra jauna ir vartotojiška visuomenė, todėl žiniasklaida į garsenybes žiūri, kaip į vartojamąją prekę. Tačiau garsenybėms yra mokama už dalyvavimą renginyje ir tai yra priimama labai natūraliai.

Australijoje yra viskas paprastai sudėliota ir netgi yra netiesioginiai kainininkai, kuriuose nurodoma apytiksli paslaugų kaina. Man taip pat teko dalyvauti renginiuose, kuriuose buvo pasiūlyta tam tikra suma už mano buvimą,“ – patirtimi dalijosi Ž. Grigaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stengiasi išlikti savimi

Vyras pasakojo, kad visuomet stengiasi būti savimi: „Visada sakau tai, ką galvoju ir nieko neslepiu. Niekada neinu į laidas, kurių tema ne mano kompetencijoje ir nieko nekomentuoju. Niekada nevaidinu, kad suprantu viską, kaip kiti kaikurie lietuviški veikėjai, kurie stengiasi būti žinomi įvairiais būdais.

Ar aš prieš kameras kalbu, važiuoju automobiliu, ar kurą pilu – esu tas pats žmogus, žinoma, yra situacijų, kur reikia labiau pasitempti ir kitaip atrodyti, tačiau tai nekeičia mano požiūrio ir mąstymo.“  

Ilgai galvojo, ar verta kalbėti viešai

Žilvinas dalijosi patirtimi ir pasakojo, kad ilgai dvejojo ar savo ligos diagnozę iškelti į viešumą: „Niekada negalvojau, kad vėžys pasirinks mane. Prisimindamas tą patirtį didžiausiam priešui nelinkėčiau atidaryti onkologijos instituto durų. Susidūriau su tam tikra dilema, ar tikrai vertėtų kalbėti ir patirtimi dalytis viešai, įvertinau, kad vyrams yra labai didelė baimė ir gėda pasitikrinti.“

REKLAMA

Verslininkas skatino ir kitus pasitikrinti: „Kiekvienas vyras turi įsivertinti savo esamą padėti ir turi eiti pasitikrinti, tačiau vyrams, tai yra tabu. Jeigu yra diagnozuojamas prostatos vėžys, tai žmogus yra nurašytas iš gyvenimo. 

Jaučiau ir kaltės jausmą ir nusivylimą, klausiau savęs, kodėl aš? Sunku buvo suvokti, kad tai aš turiu ligą, turėjau priprasti. Po to susiėmiau ir pradėjau kovoti už gyvybę ir ieškoti visų būdų, kokie yra galimi, kad pagelbėtų mano situacijoje.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų