Sekmadienį Bulgarijos mieste Plovdive startavo svarbiausios šių metų irklavimo varžybos – pasaulio čempionatas. Pirmąją dieną vandens takeliuose kovą dėl medalių pradėjo penki sportininkai iš Lietuvos.

Nesunkiai vyrų vienviečių valčių atranką įveikė Mindaugas Griškonis. Šeštajame atrankos plaukime lietuvis pirmavo nuo starto iki finišo ir 2000 m įveikė per 6 min. 51.070 sek.

Kartu su lietuviu tiesiai į ketvirtfinalį pateko gerokai atsilikę lenkas Natanas Wegrzycki-Szymczykas (6:58.780) bei italas Simone Martini (7:02.000).

Tuo metu Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius dėl vietos vyrų porinių keturviečių valčių A finale turės kovoti paguodos plaukime.

Lietuviai sekmadienį antrajame atrankos plaukime finišavo antri (5:42.58 min.), o tiesiai į A finalą pateko tik pirmą vietą užėmę lenkai (5:39.13). Lietuviai beveik visą distanciją yrėsi treti ir tik per paskutinius 500 m aplenkė vokiečių įgulą.

Beje, pernai Lietuvos porinės keturvietės valties įgula pirmą kartą istorijoje tapo pasaulio čempione.

Tik tuomet vietoj S.Ritter įgulai priklausė Martynas Džiaugys, kurio sezoną šiemet anksčiau laiko užbaigė trauma.