8
Belgijos lenktynių startas (nuotr. SCANPIX)

Formulės-1 Belgijos Didžiojo prizo lenktynes laimėjo „Ferrari“ lyderis Sebastianas Vettelis. Iš antrosios vietos startavęs vokietis aplenkė kvalifikacijos nugalėtoją Lewisą Hamiltoną, kuris finišavo antras.

8

Trečią vietą iškovojo „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas. Olandas lenktynes pradėjo tik iš septintosios vietos, tačiau po starto greitai kilo į rikiuotės viršų.

Ketvirtoje vietoje finišavo „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas. Suomis startavo iš 19-os vietos.

Belgijos „Spa Francorchamps“ trasoje vykusias lenktynes „papuošė“ įspūdinga avarija starto metu:

Dėl šio incidento trys pilotai Fernando Alonso, Nickas Hulkenbergas ir Charlesas Leclercas pasirodymą lenktynėse baigė įveikę vos kelis 100-is metrų.

Itin pavojingai atrodė momentas, kai F.Alonso pilotuojamas bolidas „užlipo“ ant C.Leclerco.

Nedaug trūko, jog „Mclaren“ bolidas būtų kliudęs pastarojo lenktynininko galvą, o tai galėjo baigtis labai tragiškai.

Vieną perspektyviausių sportininkų išgelbėjo tik nuo šio sezono lenktynininkų kokpituose montuojama „Halo“ apsaugos sistema.

Laimei, nė vienam iš lenktynininkų neprireikė medikų pagalbos.

Po šios pergalės S.Vettelis savo sąskaitoje turi 214 taškų. Čempionato lyderis L.Hamiltonas turi 231 tašką.