Sekmadienį Portugalijoje finišavo baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio čempionatas. Paskutinę varžybų dieną medaliais pradžiugino Lietuvos atstovai

Artūras Seja vienviečių baidarių 200 m rungties finale distanciją įveikė per 35.366 sek. ir užėmė antrą vietą. Lietuviui koją pakišo prastas startas, tačiau vėliau jis pavijo varžovus ir kovojo dėl aukso.

Tai buvo pirmasis Lietuvos sportininkų medalis pasaulio čempionatuose po keturių metų pertraukos.

Pasaulio čempionu tapo ispanas Carlosas Garrote (35.259 sek.), o bronza atiteko rusui Jevgenijui Lukancovui (35.512 sek.).

Sekmadienį ryte vykusiame pusfinalio plaukime A.Seja buvo nepralenkiamas. Tiesa, varžybų pradžią sujaukė dviejų sportininkų ankstyvas startas, tačiau antruoju bandymu baidarininkams sėkmingai pajudėjus į trasą lietuvis pirmavo nuo starto iki finišo.

Antrojo pusfinalio plaukimo nugalėtoju tapęs A.Seja trasoje užtruko 34.877 sek. ir nesunkiai prasibrovė į finalą.

Primename, jog šiemet Artūras Seja šios rungties varžybose iškovojo sidabrą Belgrade vykusiame Europos čempionate.

Iškart po A.Sejos pasirodymo, varžybų trasoje pasirodė kitas lietuvis Henrikas Žustautas. Jis vienviečių kanojų 200 m rungties finale trasoje užtruko 40.043 sek. ir iškovojo bronzą.

Lietuvis turėjo puikią progą iškovoti auksą, bet prastai finišavo ir prarado greitį paskutiniuose metruose. Nugalėjoju tapo baltarusis Artiomas Kozyris (39.810 sek.), o sidabrą iškovojo rusas Ivanas Štylius (39.970 sek.).

Nuostabus lietuvių pasirodymas sekmadienio popietę tuo nesibaigė.

Vyrų dviviečių baidarių 500 m rungties finale bronzą pelnė Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, kurie distanciją įveikė per 1 min. 31.449 sek.

Auksas atiteko Artiomui Kuzachmetovui ir Vladislavui Blincovui (1:30.666 sek.), o sidabrą pelnė serbai Stefanas Vekičius ir Vladimiras Torubarovas (1:30.953 sek.).