69
Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai ketvirtadienio vakarą startavo UEFA Europos lygos paskutiniame atrankos varžybų etape. Pirmose rungtynėse suvalkiečiai sužaidė lygiosiomis 1:1 su futbolo pasaulyje puikiai žinomu Glazgo „Celtic“ klubu.

69

Atsakomasis šių komandų susitikimas lygiai po savaitės įvyks Glazge.

Poros laimėtojai iškovos teisę varžytis pagrindiniame Europos lygos turnyro etape.

Lietuvos futbolo istorijoje dar vienam klubui nėra pavykę pakliūti į Europos turnyrų grupių etapą.

Nemaža dalis žiūrovų dar ieškojo savo sėdimų vietų, kai Marijampolės „Arvi“ stadione krito pirmasis dvikovos įvartis.

Puikaus komandos draugo perdavimo sulaukęs prancūzas Olivier Ntcham 3-ią susitikimo minutę pasiuntė kamuolį į Ivano Kardumo saugomus vartus (0:1).

Po labai nesėkmingos dvikovos pradžios „Sūduvos“ futbolininkai nesutriko ir surengė pora pavojingų atakų.

13-ą dvikovos minutę jiems pagaliau pavyko pasiekti savo. Baudos smūgį uždirbę suvalkiečiai idealiai pasinaudojo savo šansu.

Itin tikslų perdavimą atlikęs Vaidas Slavickas sukūrė puikią progą ekipos lyderiui Ovidijui Verbickui, kuris smūgiu galva iš kelių metrų nesunkiai nuginklavo „Celtic“ vartininką Craigą Gordoną (1:1).

Po šio epizodo svečiai iš Glazgo perėmė rungtynių kontrolę. Pradžioje kelių puikių progų pasižymėti neišnaudojo 19-metis škotas Michaelis Johnstonas, kurio pavojingus smūgius atrėmė „Sūduvos“ vartų sargas Ivanas Kardumas.

Vėliau „Sūduvos“ vartams pavojingai grasino „Celtic“ žaidėjai Kristofferis Ajeris ir Callumas McGregor.

Prieš pirmo kėlinio pabaigą svečių ekipos kapitonas Scottas Brownas audringai diskutavo su varžovais ir dvikovos teisėjais, taip tapdamas didžiausiu „Sūduvos gerbėjų priešu. Po šio epizodo kiekvienas jo prisilietimas prie kamuolio buvo palydimas garsiu švilpimu.

Po ilgosios pertraukos aikštelėje vaizdas pakito Marijamplės klubo naudai. Būtent „Arvi“ stadiono šeimininkai kūrė pavojingesnes atakas prieš varžovų vartų.

Pradžioje gerą progą pasižymėti turėjo „Sūduvos“ legionierius Rubenas Cicillia.

Kiek vėliau „Celtic“ vartų sargui C.Gordonui pagrasino vos prieš keturias minutes aikštelėje po keitimo pasirodęs Julius Kasparavičius.

Netrukus kelias pavojingas progas pasižymėti turėjo „Celtic“ sirgalių numylėtinis M.Dembele, tačiau jo šūviai skriejo pro šalį.

Dvikovos pabaigoje „Sūduva“ klasiškai išsaugojo lygiąsias ir į Glazge turės progą sukurti mažą stebuklą.

STARTINĖS KOMANDŲ SUDĖTYS:

Marijampolės „Sūduva“: I.Kardum, V.Gaiduchik, P.Leimonas, A.Švrljuga, V.Slavickas, J.Čadjenovič, O.Verbickas, G.Finkler, R.Vėževičius, A.Jankauskas (kapitonas), R.Cicillia

Glazgo „Celtic“: C.Gordon, J.Šimunovič, S.Brown (kapitonas), M.Dembele, C.Gamboa, O.Ntcham, K.Ajer, C.McGregor, J.Forrest, K.Tierney, M.Johnston.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Pirmas kėlinys:

3 min. Svečiai iš Glazko nusprendė ilgai nedelsti – pirmasis įvartis Marijampolės „Arvi“ stadione pelnytas trečią susitikimo minutę. Jo autorius – pranczūas Olivier Ntcham (0:1).

10 min. Po praleisto įvarčio „Sūduvos“ futbolininkai nesutriko ir surengė pora pavojingų kontratakų, tačiau priešininkų vartams negrasino.

13 min. „Sūduva“ pasakiškai realizuoja uždirbtą baudos smūgį. Marijampolės klubo žaidėjas Vaidas Slavickas atliko puikų perdavimą komandos lyderiui Ovidijui Verbickui, kuris smūgiu galva išlygino mačo rezultatą (1:1).

19 min. „Celtic“ puolėjas Michaelis Johnstonas atliko pavojingai smūgiavo iš baudos aikštelės, tačiau jo smūgį atrėmė aikštelės šeimininkų vartininkas Ivanas Kardumas.

25 min. Svečiai perėmė iniciatyvą. „Sūduvos“ klubo vartams dar kartą pavojingai grasino tas pats 19-metis M.Johntonas. Šįkart jis smūgiavo galva vos iš kelių metrų, tačiau kamuolys nesunkiai „surado“ I.Kardumo rankas.

31 min. Dar vienas gaisras šalia aikštelės šeimininkų vartų. Šįkart puikios progos pasižymėti neišnaudojo norvegas Kristofferis Ajeris.

36 min. I.Kardumas dar kartą gelbsti savo komandą. Po idealaus prancūzų talento Moussa Dembele perdavimo vienas prieš vartininką atsidūręs Callumas McGregoras pelnyti įvarčio nesugebėjo.

41 min. Su rungtynių arbitrais ir varžovais griežtai diskutavęs „Celtic“ kapitonas Scottas Brownas tapo didžiausiu „Sūduvos“ sirgalių priešu. Kiekvieną kartą, kai škotas valdo kamuolį, jį garsiai nušvilpia gausiai „Arvi“ stadioną užpilę gerbėjai.

45 min. Po pirmo kėlinio rezultatas lygus - 1:1.

Antras kėlinys:

Prieš antro kėlinio pradžią įvyko pirmasis šių rungtynių ketimas. Aikštelę palikusį „Sūduvos“ žaidėją brazilą Guilherme Finklerį pakeitė austras Danielis Offenbacheris.

48 min. Po ilgos pertraukos – pavojus prie „Celtic“ vartų. O.Verbickas kaire koja smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, tačiau kamuolys skriejo toli nuo vartų.

52 min. Pirmasis keitimas „Celtic“ gretose. Traumą patyrusį Jozo Šimunovičių aikštelėje pakeitė Mikaelis Lustigas.

56 min. „Sūduvos“ futbolininkai toliau neleidžia ramiai kvėpuoti Škotijos grandams. Labai pavojingą Rubeno Cicillia smūgį pirštų galais atmušė „Celtic“ vartininkas C.Gordonas.

60 min. Dar vienas keitimas aikštelės šeimininkų gretose. Vietoje Roberto Vėževičiaus „Sūduvos“ treneris suteikė progą pasireikšti Juliui Kasparavičiui.

62 min. Brangiausias „Celtic“ žaidėjas Kieranas Tierney iš labai tolimos distancijos pasiuntė kamuolį šalia priešininkų vartų.

64 min. Vos prieš keturias minutes aikštelėje pasirodęs J.Kasparavičius vos neišvedė savo komandos į priekį, tačiau C.Gordonas išgelbėjo „Celtic“ vienuolikę.

76 min. Glazgo „Celtic“ sirgalių numylėtinis M.Dembele kelis kartus pavojingai smūgiavo visai šalia „Sūduvos“ vartų.

85 min. Prieš pat dvikovos pabaigą – pirmoji geltona kortelė. Rungtynių teisėjas įspėjo „Celtic“ žaidėją Emillio Izaguirre.

90 min. Teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą – „Sūduvai“ pavyko išlaikyti lygų rezultatą

ŽYGIS EUROPOJE

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai žygį Europos stadionuose šiemet pradėjo UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose. Pirmajame etape suvalkiečiai bendru dviejų rungtynių rezultatu 3:2 įveikė Nikosijos „APOEL“ iš Kipro.

Antrajame etape „Sūduva“ nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Belgrado „Red Star“ klubui (0:5) ir iškrito į UEFA Europos lygos atrankos varžybas.

Čia, trečiajame atrankos etape jie iš tolimesnės kovos eliminavo Latvijos FK „Spartaks“ klubą – 1:0.

Tuo metu Glazgo „Celtic“ klubas po metų pertraukos nepateko į UEFA Čempionų lygos grupių etapo varžybas.

Pirmajame atrankos varžybų etape jie nesunkiai sudorojo Armėnijos „Alashkert“ (6:0) klubą, antrajame etape jų jėgą pajuto Norvegijos „Rosenborg“ (3:1) komanda.

Tačiau žengti lemiamo žingsnio škotams nepavyko – paskutiniame atrankos varžybų etape jie 2:3 nusileido Atėnų AEK ekipai.

PRIEŠ RUNGTYNES:

Marijampolės „Sūduvos“ vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas prieš šios dienos UEFA Europos lygos atrankos atkrintamojo etapo rungtynes su Glazgo „Celtic“ teigia, kad komanda yra nusiteikusi siekti teigiamo rezultato ir kautis dėl kelialapio į grupių еtаpą.

„Pasiekėme atkrintamąjį etapą ir tai jau džiugina, vis dėlto antrus metus iš eilės turime tokią galimybę. Tai yra didelė atsakomybė prieš klubą, žaidėjus, – rungtynių išvakarėse kalbėjo Lietuvos čempionų treneris. – Žinome, koks varžovas laukia, tačiau turime savigarbos, rengiamės pademonstruoti gerą, turiningą žaidimą, džiuginti gerbėjus ir siekti teigiamo rezultato.“

„Glazgo „Celtic“ yra gera, stipri komanda. Su AEK jiems ne viskas pavyko, tačiau tai yra futbolas. Galime pasakyti, kad tai yra gera, subalansuota, greita, galinga komanda. Ji greitai pereina į puolimą ir gynybą, drausmingai kontroliuoja visus veiksmus. Tai yra top klubas“, – sakė V. Čeburinas.

Varžovų komandos treneris Brendanas Rodgersas prieš dvikovą spinduliavo ramybe.

„Tiesiog privalome nekartoti klaidų, kurias darėme pastarosiose dvejose rungtynėse, kai nusileidome Atėnų AEK. Privalome pasiekti savo tikslą ir kitą savaitę būti Europos lygos grupių etape. Žinome, ko čia atvykome, tad turime būti susikaupę ir padaryti tai, ką privalome“, – kalbėjo „Celtic“ strategas.

TARPUSAVIO DVIKOVŲ ISTORIJA:

2002 m. LFF taurės finalą pasiekę Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai sulaukė istorinio šanso debiutuoti Europos taurės (dabartinė UEFA Europos lyga) varžybose.

Pirmajame etape marijampoliečiai kiek netikėtai palaužė Norvegijos Bergeno „Brann“ klubą ir sekančiame etape susitiko su tuo pačiu Glazgo „Celtic“ klubu.

Tuo metu Škotijos komandoje žibėjo tokios žvaigždės kaip Henrikas Larssonas, Stilianas Petrovas, Chrisas Suttonas, Neilas Lennonas ar Paulas Lambertas, o ekipos treneriu dirbo Martinas O‘Neillas.

Marijampolės komandai tai buvo neeilinė proga pajusti aukščiausio lygio futbolą, tačiau ši pažintis virto skaudžia patirtimi.

Glazge „Sūduva“ patyrė pralaimėjimą 1:8, o namuose legendiniam Škotijos klubui nusileido 0:2.