Škotijos mieste Glazge tęsiasi Europos plaukimo čempionatas. Trečiadienio vakarą į pirmenybių finalą prasibrovė abu pusfinalyje plaukę Lietuvos atstovai.

50 m krūtine pusfinalio plaukime Rūta Meilutytė distanciją įveikė per 30.38 sek., pagerino geriausią sezono rezultatą ir pateko į finalą, kurio startas numatomas ketvirtadienį 18.55 val. Lietuvos laiku. Bendroje pusfinalio įskaitoje ji užėmė trečiąją vietą.

Pusfinalyje greičiausiai plaukė pagrindinė jos varžovė Julija Jefimova (29.66 sek,). Rusė pagerino iki tol lietuvei priklausiusį Europos čempionatų rekordą.

50 m krūtine atrankoje R.Meilutytė distanciją įveikė per 30.73 sek. ir užėmė penktą vietą. Tąkart greičiausiai iš visų plaukė taip pat J.Jefimova, distanciją įveikusi per 30.20 sek.

Šiame čempionate Rūta Meilutytė 50 m laisvu stiliumi rungtyje pagerino Lietuvos rekordą ir finale užėmė 8-ą vietą.

Tuo metu 100 m krūtine distancijoje nusileido tik du aukso medalius jau iškovojusiai J.Jefimovai ir laimėjo sidabrą.

Kitas lietuvis Simonas Bilis 50 m laisvu stiliumi pusfinalyje distanciją įveikė per 22.04 sek.

Tarp pirmojo pusfinalio plaukimo dalyvių lietuvis su ukrainiečiu Andriy Govorovu pasidalino trečią-ketvirtą vietas.

Bendroje įskaitoje S.Bilis ir A.Govorovas pasidalino aštuntą-devintą vietas ir tik tarp šių dviejų sportininkų įvyko papildomas plaukimas.

Jo metu distanciją 0.04 sek. greičiau nei varžovas įveikęs lietuvis (21.70 sek.) ne tik pasiekė savo naują rekordą, tačiau ir iškovojo kelialapį į šios rungties finalą.