42
Vokietija – Švedija rungtynių akimirka (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionato F grupės varžybose šeštadienį sužaistos dvejos rungtynės.

42

Brazilijoje iškovotą pasaulio čempionų titulą ginanti Vokietijos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, tačiau sugebėjo išsikapstyti.

Joachimo Lowo auklėtiniai 2:1 nugalėjo Švedijos rinktinę ir lemiamose grupių etapo varžybose bus savo likimo kalviai.

Nors pasaulio čempionai dvikovos pradžioje kūrė pavojingas atakas, pirmieji šiame mače pasižymėjo švedai.

32-ą minutę kamuolį į Vokietijos rinktinės vartų tinklą pasiuntė Ola Toivonenas.

Ilgosios pertraukos metu J.Lowui pavyko pažadinti savo ekipos žaidėjus.

Antro kėlinio pradžioje rezultatą švieslentėje išlygino Marco Reusas (48 min.).

Pasaulio čempionų gyvenimą gerokai apsunkino Jerome Boatengo (82 min.) užsidirbta antra geltona kortelė.

Dešimtyje likę vokiečiai turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau Mario Gomezo smūgį galva atrėmė švedų vartininkas.

Vis tik, čempionams pavyko išsigelbėti: paskutinę pridėto laiko minutę Toni Kroosas baudos smūgiu įmušė nuostabų įvartį.

Kitose F grupės rungtynėse Meksikos rinktinė 2:1 nugalėjo Pietų Korėją ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų.

Įpusėjus pirmajam kėliniui baudos aikštelėje ranka sužaidė Jangas Hyunsoo ir rungtynių arbitras Miloradas Mažičius skyrė 11 m baudinį į Pietų Korėjos vartus.

Idealią progą pasižymėti išnaudojęs meksikietis Carlosas Vela 26 minutę išvedė savo komandą į priekį.

Antrajame kėlinyje Javieras Hernandezas (66 min.) padvigubino Meksikos pranašumą.

Greitoje kontratakoje Meksikos rinktinė žaibiškai priartėjo prie varžovų vartų, o korėjiečių gynėją ir vartininką išmaudęs J.Hernandezas įtvirtino savo ekipos persvarą.

Heungminas Sonas (90+3 min.) per teisėjo pridėtą laiką sušvelnino rezultatą gražiu smūgiu iš toli, tačiau pergalės dainas traukė Meksikos rinktinės sirgaliai.

Po antrojo turo rungtynių F grupėje pirmauja 6-is taškus turinti Meksikos rinktinė. Švedų ir vokiečių sąskaitoje po 3-is taškus, o abejas dvikovas pralaimėję Pietų Korėjos futbolininkai tūno turnyro lentelės dugne.

Bilietą į kitą etapą vokiečiams užtikrintų pergalė prieš korėjiečius, o lygiųjų atveju jų likimas priklausytų nuo Švedijos ir Meksikos rungtynių baigties.