53
Beno Udrihas (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydo Elinsko)

Kauno „Žalgiris“ pataikė devynis tritaškius, Beno Udrihas sužaidė vienas rezultatyviausių sezono rungtynių. Kauniečiai priartėjo prie eilinio triumfo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Žalgiriečiai serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:1, šeštadienį Vilniuje „Lietuvos rytą“ nugalėję 82:78 (23:25, 16:18, 24:9, 19:26).

53

Šeimininkai rungtynių pradžioje pirmavo dvigubai (8:4), o kėlinį laimėjo 25:23.

Po atkaklaus antrojo ketvirčio „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 43:39.

Vilniečiams po pertraukos teko iš arti stebėti Artūro Milaknio ir Beno Udriho šou. Žalgiriečiai trečiąjį kėlinį laimėjo 24:9 bei pirmavo 63:52.

Svečiai per tris ketvirčius pataikė aštuonis tritaškius iš 11-os (72 procentai).

„Lietuvos rytas“ kovojo iki galo, ėmėsi pražangų taktikos, sumažino deficitą, bet pergalei atstumas buvo per didelis.

Statistika

„Žalgiris“ pataikė devynis tritaškius iš 16-os (56 procentai).

„Lietuvos rytas“: Martynas Echodas 16 (5/7 dvitaškių, 6/6 baudų, 7 išprovokuotos pražangos, 5 atkovoti kamuoliai), Rokas Giedraitis 14 (7 atk. kam., 5 išpr. praž.), Mindaugas Girdžiūnas 14.

„Žalgiris“: Beno Udrihas 16 (5/9 dvit., 6 rezultatyvūs perdavimai).

Prieš rungtynes

„Žalgiris“ abiejuose mačuose namuose triumfavo (96:83 ir 90:80), o svečiuose patyrė nesėkmę 73:82.

Trečiajame susitikime kauniečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 42:20.

Finalo serijoje galingai žaidžia žalgirietis Brandonas Daviesas. Jis per trejas rungtynes renka po 21,7 taško ir 29 naudingumo balus.

„Yra dalykų, kuriuos bandysime pagerinti. Visų pirma – brandžiau priimti individualius sprendimus, realizuoti metimus. Mūsų energija gera, noro netrūksta. Esame darnus kolektyvas. Rūbinėje puiki atmosfera, tikrai nesipykstame, o vienas kitą paskatiname“, – ketvirtojo susitikimo išvakarėse kalbėjo vyriausiasis „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis.

Pirmasis kėlinys

Šeimininkai mačą pradėjo tokiu starto penketu: Mindaugas Girdžiūnas, Benas Madgenas, Mindaugas Lukauskis, Travisas Petersonas, Martynas Echodas.

Svečiai startavo su Kevinu Pangosu, Axeliu Toupane’u, Edgaru Ulanovu, Pauliumi Jankūnu ir Brandonu Daviesu.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė B. Madegas (2:0). Į tai dvitaškiais atsakė P. Jankūnas ir E. Ulanovas (4:2).

Vilniečiai surinko šešis taškus iš eilės. Keturis jų – M. Girdžiūnas (8:4).

Rezultatą baudų metimais išlygino B. Daviesas (10:10).

K. Pangosas pataikė pirmąjį rungtynių tritaškį (13:10).

Vilniečius vėl į priekį išvedė kamuolį atkovojęs ir du taškus pelnęs Rokas Giedraitis (14:13).

„Žalgiriui“ sunkiai sekėsi stabdyti įsibėgėjusį M. Echodą. Šaras paprašė minutės pertraukėlės (15:20).

B. Madgenas prasižengė tris kartus. Rimas Kurtinaitis į kovą metė primirštą Jimmy Baroną.

Ketvirčio pabaigoje iš toli pataikė J. Baronas, leidęs šeimininkams laimėti kėlinį – 25:23.

Antrasis kėlinys

Ketvirtį tritaškiu pradėjo Artūras Milaknis (26:25).

Pirmoji kėlinio pusė buvo klampi. Per ją šeimininkai pelnė devynis taškus, svečiai – penkis (34:30).

„Lietuvos rytas“ po Louko Mavrokefalides dvitaškio pirmavo 36:30.

„Žalgirį“ į priekį truktelėjo priekinė linija – P. Jankūnas ir Aaronas White’as (36:38).

Po Beno Udriho tritaškio komandas skyrė taškas (39:40), bet kėlinį tolimu metimu baigė M. Girdžiūnas (43:39). Jis per pirmąją rungtynių dalį vienintelis pelnė dviženklį taškų skaičių – 11.

Trečiasis kėlinys

Du tritaškius įskraidino A. Milaknis, privertęs šeimininkus, nesužaidus dviejų minučių, prašyti pertraukėlės (45:47). Po jos „Žalgirio“ snaiperis prametė pirmąjį tolimą metimą. Prieš tai trys pasiekė tikslą.

Rezultatą dvitaškiu išlygino B. Madgenas (47:47). Australas netrukus prasižengė ketvirtąjį kartą.

Įpusėjus kėliniui, „Žalgiris“ pirmavo 49:47. Kauniečius į priekį išvedė iš po krepšio pataikęs A. Kavaliauskas.

Svečių pranašumą dar labiau padidino A. Toupane’o tritaškis ir du B. Udriho taškai (54:47). R. Kurtinaitis griebėsi pertraukėlės.

Iš toli pataikė ir A. Toupane’as. Komandas pirmąkart skyrė dviženklė riba (57:47).

Tolimų metimų seriją pratęsė P. Jankūnas (60:47).

„Sausą“ atkarpą 0:13 nutraukė taikli L. Mavrokefalides bauda (48:60).

„Žalgiris“ per pirmuosius tris kėlinius realizavo aštuonis tritaškius iš 11-os (72 procentai) ir pirmavo 63:52. Trečiasis ketvirtis laimėtas 15 taškų – 24:9.

Ketvirtasis kėlinys

M. Girdžiūno tritaškis skirtumą sumažino iki vienženklio (55:63).

M. Echodo dvitaškis privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės (59:65).

Sėkmingas sezono rungtynes žaidusio B. Udriho serija leido žalgiriečiams atitrūkti (70:59).

Slovėnas taikliais metimais ir rezultatyviais perdavimais toliau tęsė puikią atkarpą (74:61).

Vilniečiai kovėsi iki galo, sėkmingai griebėsi pražangų taktikos, sumažino deficitą (74:78), bet pergalei varžovai buvo per toli.